KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Toni Bou Mistr světa v Indoor trialu 2008

Tisková zpráva Repsol YPF
Toni Bou  Mistr světa v Indoor trialu 2008
18.03.2008
 

Španěl Toni Bou obhájil v sobotu v Madridu světový titul v halovém trialu.

Španělský jezdec Toni Bou obhájil halový titul Mistra světa v trialu. V sobotu mu k tomu stačilo pouze nastoupit do kvalifikace poslední letošní soutěže, která se konala v madridské hale Palacio de Deportes. Toni Bou ovšem neponechal nic na statistických číslech o počtu bodů a po nejlepším výkonu ze všech zúčastněných jezdců v kvalifikaci, dokázal ovládnout i finálová dvě kola, která se jela vždy po čtyřech sekcích. Jezdec týmu Repsol Montesa HRC tak letos získal 48 bodů z padesáti možných a s náskokem 13 bodů si zajistil druhý halový titul v řadě.

 

Toni Bou se narodil 17. října 1986, dnes žije v Piere, což je předměstí Barcelony. Svůj první titul získal Bou v pouhých třinácti letech, když v roce 1999 zvítězil v juniorském šampionátu Katalánska a poté se v roce 2001 radoval z vítězství ve španělském mistrovství juniorů. Následovalo vítězství v evropském poháru (2002) a titul Mistra Evropy (2003), ke kterému přidal titul Španělska (2006). V roce 2007 se Bou stal součástí továrního týmu Repsol Montesa HRC a hned toto spojení oslavil titulem halového i venkovního Mistra světa a španělského halového šampióna. Toni Bou byl i členem španělského týmu, který slavil vítězství v Trialu národů.

 

Toni Bou (Repsol Montesa HRC)

“Takto krátký šampionát, s pouhými pěti závody, vám dává hodně nervozity, protože každá ztráta bodů je velmi těžko napravitelná. Myslím si, že klíč k titulu bylo vítězství v Granadě. Bylo to po druhém místě v Barceloně, navíc jsem tam měl pád, po kterém jsem se bál, že nebudu schopen dokončit závod. Dostal jsem se z toho a ukázal celou svou sílu. Navzdory krvavému zranění na obočí se mi podařilo vyhrát a získat tak dobrý náskok na čele celkového pořadí. Když se podívám zpět, myslím si, že jsem nemohl chtít více jak čtyři vítězství z pěti možných. Tým odvedl mimořádnou práci. Nyní se budeme soustředit na venkovní šampionát, který začne již za dva týdny. Budeme obhajovat titul celou naší silou.“

 

Další články sekce