KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. listopadu do 27. listopadu 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Tourist Trophy 2008 - závěrečné dva závody

Text: Jiří Mikšík, Foto: TT
Tourist Trophy 2008 - závěrečné dva závody
08.06.2008
 

Po třech létech pauzy se na Tourist Trophy vrátily letos nazpět opět dvoutakty. Bylo to na velké přání všech jezdců a Ian Lougher - na snímku - díky úspěchu ve dvěstě padesátkách tak slavil už své 8. vítězství na TT. Nejelo se ovšem na populárním Mountain-Circuit, nýbrž na okruhu Billown v Castletownu.

Jezdec startující z Pole Position, dřívější britský šampión, Chris Palmer se hned od začátku dostal do čela závodu stopětadvacítek a bezpečně zvítězil. „Cellý rok jsem se cílěvědomě na tento den připravoval a doufal jsem ve vítězství. Pro obyvatele ostrova Man není nic v životě pěknějšího, než zde vyhrát závod Tourist Trophy. A mně se to podařilo už potřetí.", zářil po závodě radostí Chris Palmer.

Dlouho to vypadalo, že druhým v cíli bude Ian Lougher, ale těsně před cílem mu praskl řetěz na jeho Hondě. A tak se otevřela možnost pro Dana Sayleho, pocházejícího stejně jako Palmer z Isle of Man. Ovšem ještě k Saylemu, ten zná stupně vítězů velmi dobře, jako spolujezdec sajdkáristy Dave Molyneuxe už třikrát vyhrál závod Tourist Trophy. 

Velmi dramatický byl závod dvěstěpadesátek, trojice na špici ve složení Ian Lougher, Ryan Farquhar a Michael Dunlop nabídla divákům skvělou podívanou. Ovšem z Pole Position startující Dunlop musel předčasně závod pro poruchu motocyklu vzdát, a naopak Lougher si nový traťovým rekordem vyjel své 8. vítězství na Manu a Farquhara odsoudil k místu druhému.

Výsledky závodu "Ultraleightweight-TT" - 125 ccm:
1. Chris Palmer (Isle of Man), Honda
2. Dan Sayle (Isle of Man), Honda
3. Nigel Moore (IRL), Honda

Výsledky závodu "Leightweight-TT" - 250 ccm:
1. Ian Lougher (GBR), Honda
2. Ryan Farquhar (IRL), Honda
3. Chris Palmer (Isle of Man), Honda

 


Další články sekce