KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Továrna Kawasaki končí v šampionátu AMA

Foto: AMA Pro Racing
Továrna Kawasaki končí v šampionátu AMA
19.12.2009
 

Dlouholetý účastník a jeden z posledních opravdových oficiálních partnerů týmů v americkém národním šampionátu AMA na silnici, končí se svou aktivitou tímto směrem.

Včera oznámila továrna Kawasaki prostřednictvím svého zastoupení Kawasaki Motors Corp., U.S.A. v kalifornském Irvine, že v roce 2010 nepostaví na start silničního šampionátu AMA Pro Racing žádný svůj oficiálně podporovaný tým.

„Silniční závody v USA jsme vždy považovali za součást vývoje našich motocyklů, nicméně realita světové finanční krize nás nutí dočasně zastavit americké silniční závodní aktivity,“ říká Bruce Stjernstrom, obchodní ředitel Kawasaki USA. „Očekáváme, že až se situace zlepší, Kawasaki obnoví svůj postoj k závodům na silnici v USA.“

Továrna Kawasaki působila v americkém národním šampionátu AMA plných 20 let. Mezi mnoha vítězi, kteří dostali zelenou barvu na nejvyšší stupínky, nalezneme jména Reg Pridmore, Eddie Lawson, Wayne Rainey, Miguel Duhamel, Scott Russell, Doug Chandler, Eric Bostrom, či bratří Tommy a Roger Lee Haydenové. Poslední kdo se v barvách Kawasaki Racing představil a tímto oznámením zároveň i přišel o zaměstnavatele, je Jamie Hacking, Roger Lee Hayden a mladý Argentinec Leandro Mercado, teprve sedmnáctiletý jezdec, kterého znáte jako vítěze dvou závodů Red Bull AMA Rookies Cupu, americké části poháru, jenž ve své evropské podobě letos vyhrál náš Jakub Kornfeil (v USA se jelo pouze v roce 2008).


Další články sekce