KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 28. listopadu do 4. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Továrna KTM představila endurový tým

Tisková zpráva KTM; foto: J. Edmunds
Továrna KTM představila endurový tým
13.02.2009
 

Své zástupce pro Mistrovství světa v enduru představila rakouská továrna KTM.

Nová jména v Enduro 1
Pro šampionát kategorie Enduro 1 si KTM vybrala dva nové jezdce. Jedním je mladý, talentovaný Ital Simone Albergoni, který přichází od Yamahy jako třetí nejlepší jezdec loňského šampionátu. Společně s ním pojede tuto třídu finský jezdec Eero Remes. Tento 23 roků starý jezdec hájil v loňském roce zájmy jednoho ze satelitních týmů KTM, po dobrém začátku sezony přišlo uprostřed sezony zranění. Po vyléčení se Remes vrátil do šampionátu, kde opět patřil k nejlepším. „Nyní potřebujeme se Simonem udělat ten ještě jeden důležitý krok, aby se stal šampiónem. Eero je mladý jezdec, který má mnoho talentu“ říká týmový šéf KTM Fabio Farioli. Oba jezdci budou jezdit na čtyřtaktních motocyklech KTM 250 EXC.

Aubert se připojil ke KTM
Novou výzvu, ale i očekávání, vidí Francouz Johnny Aubert v kategorii Enduro 2, kde pojede v jeho premiérovém roce u rakouské továrny KTM. Aubert tak ke KTM přichází s titulem Mistra světa této třídy. Společně s ním pojede Alessandro Melometti, který v loňském šampionátu dojel na celkovém třetím místě. Zatímco Aubert pojede na čtyřtaktu KTM 450 EXC, Belometti bude mít k dispozici tovární dvoutaktní speciál 250 EXC.

V Enduro 3 Aro a Cervantes
Velká třída bude v rukách dvou velmi schopných jezdců. Se čtyřtaktním strojem KTM 530 EXC pojede španělská hvězda letošního halového endura Ivan Cervantes. Dvoutaktní stroj KTM 300 EXC představí jeden z nejlepších jezdců endura, Fin Samuli Aro.

Sezona 2009
Letošní sezona startovala pro všechny tovární jezdce ve Španělsku, kde se společně s motokrosovými jezdci připravovali na start hlavní události. Další test absolvuje tovární šestice endurových jezdců v Itálii. Poté tu již budou první závody letošního Grand Prix, které proběhnou na Pyrenejském poloostrově. Následovat bude nové místo na Sardinii. Po krátké přestávce přijde na řadu cesta na sever Evropy, kde se o body utkají ve Finsku. Cesta do slovenského Puchova bude následně prodloužená k zámořskému závodu do mexického Valle de Bravo. V srpnu uvidí světové Enduro tradiční místo řeckého Serres. Konec sezony obstará finále ve Francii.

Nový „Super test“
Většinu závodů bude zahajovat „Super Test“, což je nový druh prologu, který se uskuteční v pátek večer. Vždy se bude konat pod umělým osvětlením a vždy nedaleko hlavního centra soutěže. Výsledky tohoto speciálního testu budou počítané do celkové klasifikace sobotního závodu.

„Bude to těžký rok, ale jsem si jistý, že tento tým může být v roce 2009 úspěšný. Je před námi několik skvělých závodů, které organizátoři připravují se zaujetím a láskou k enduru. To předznamenává velké očekávání,“ doplňuje boss továrního týmu KTM Fabio Farioli.


Další články sekce