KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Tovární Derbi se třemi piloty

Text: Jiří Mikšík, Foto: Derbi Racing
21.03.2009
 

Vedle Němce Corteseho a Švýcara Aegertera - oba finský tým AJO Motorsport - pojede Derbi v roce 2009 také se třemi Španěly. A bude to oficiální tovární tým.

Tento tovární tým Derbi Racing tvoří Joan Olivé (6. v MS 2008), Pol Espargaro (9. v MS 2008) a španělský šampion Efren Vazquez. 

17-ti letý Pol Espargaro (na snímku), se už jako 15-ti letý zapsal do análů GP čtvrtým místem a nyní skončil při testu v Estorilu celkově třetí. Joan Olivé začal tento rok v Estorilu šestým místem v testech a tak jedině Efren Vazquez zůstal poněkud vzadu, to lze však přičíst jeho zranění na testech ve Valencii.

Španělský tovární tým pod jménem sponzora "Belson" byl vloni veden bývalým závodníkem Grand Prix Danielem Amatriainem, ten se ale kvůli drogovým závislostem musel z paddocku Grand Prix nedobrovolně odporoučet...

V sezóně 2007 byl tento tovární tým veden Stefanem Bedonem, s jezdci Lukášem Peškem a Nicolem Terolem, a nyní tedy během tří let změnil opět svého majitele.

Pod novou firmou "Bainet Racing“ jsou vlastně uvedeni tři majitelé: advokát Paco Sanchez (ex-manager Porta a Eliase), dřívější novinář Pere Gurt a zaměstnanec týmu Repsol, Ginés Guirado, který vede hospitality MotoGP továrního týmu Honda Repsol. 

Budget pro tři závodníky je celkem 1,8 milionu Euro. Všichni tři jezdci museli ale přinést s sebou sponzorské peníze, Baska Efrena Vasqueze nevyjímaje.

A teprve v únoru přišel Olivé, neboť: "Jelikož nejsou povoleny náhradní motorky, tak nepotřebujeme žádný dodatečný personál, našich 11 členů - stejný počet jako v roce 2008 - jsme prostě rozdělili na 3 závodníky", říká Pere Gurt.

A dodává: "Technické vedení převzal Stefano Riminucci od Piaggio,a tím  jsme oficiální tovární tým Derbi". 

"Nikdo není číslem "1". Chceme prostě závodit v MS a co nejvíce umístění na podiu", říká jasně týmový manažér Gurt. 

K prominentním sponzorům patří například kuchař ze španělského televizního kanálu TV5, Karlos Arguinano, který už 24 let na tomto kanálu mezi 13. a 14. hodinou vaří před televizními kamerami oblíbené španělské speciality. 

A "riding coach" se jmenuje Gregorio Lavilla, původně chtěl jezdit seriál WSBK, ale kvůli sponzorským problémům  týmu ProRide Honda se musel poohlédnout po jiném zaměstnání. 


Další články sekce