KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Tragédie na North West 200

Text: Jiří Mikšík, Foto: TZ
Tragédie na North West 200
20.05.2008
 

Při závěrečném tréninku na letošní závod \"North West 200\" havaroval populární britský jezdec Robert Dunlop tak nešťastně, že po převozu do nemocnice podlehl svému těžkému zranění hrudníku.

15-ti násobný vítěz tohoto tradičního závodu na přírodním okruhu ležícím na severním pobřeží Irska předjel v prvním kole závěrečného tréninku dvěstěpadesátek před vjezdem do úseku Mathers Cross Denvera Robba a Darrena Burnse. Vzápětí na to měla jeho motorka technický defekt a Robert Dunlop byl z ní vymrštěn. Za ním těsně jedoucí Darren Burns se už nestačil vyhnout a přejel nešťastného Dunlopa přes prsa. Přes okamžitý odvoz do nejbližší nemocnice v Colerainu se britského jezdce už nepodařilo zachránit. Při této kolizi si velmi těžké zranění přivodil i nešťastný Darrren Burns. 

Na rozdíl od svého bratra Williama se Michael Dunlop (na snímku po závodě na stupních vítězů) rozhodl v závodě 250 ccm startovat a uctít tak památku, před dvěma dny svého tragicky zahynulého, otce. Po závodě, ve kterém Michael Dunlop se svou Hondou zvítězil (po velkém souboji s Christianem Elkinem a Johnem McGuinessem), řekl : "Jel jsem svůj životní závod, a doufám, že můj otec je na mě hrdý."

Robert Dunlop byl bratrem nešťastně zahynulého Joeye Dunlopa, který se zabil v Estonsku v roce 2000.

ČEST JEHO PAMÁTCE !

 

 


Další články sekce