KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. ledna do 5. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Tři divoké karty pro Canepu

Text: Jiří Mikšík, Foto: Ducati
20.06.2008
 

Loňský šampión Superstocků FIM Cup 1000 ccm, a letos testovací jezdec firmy Ducati, Ital Niccoló Canepa pojede tří závody mistrovství světa superbiků na třetím továrním motocyklu Ducati 1098 FO8. Bude to náš závod v Brně, dále v italské Vallelunge a konečně finále na okruhu Magny Cours.

Doposavad byl Niccolò Canepa, vítěz FIM Superstock 1000 Cup 2007 plně zaneprázdněn testovacími jízdami, především problematického stroje Desmosedici MotoGP. A nyní tedy dostal šanci, jet na třech závodeh superbikového mistrovství světa třetí tovární motocykl Ducati Xerox. 

"Jsem trochu na pochybách, začínám vlastně opět od začátku, tedy zažít celý závodní víkend od tréninku až po závod samotný. O cílech v těchto třech závodech jsem ještě nepřemýšlel. Nejdříve musím porozumět a získat důvěru v motocykl 1098 F08, na němž jsem ještě letos nejel. Z tohoto důvodu budou hodně důležité dva dny testů v červenci ve Vallelunge, kdy si udělám jasný obrázek toho, co mě čeká. Ale nějaké speciální cíle do závodů si rozhodně nedávám. A první závod v Brně? Brněnský okruh mám rád, je hodně technický a dobře se na něm jede. A co se týká mých plánů na rok 2009? Zatím se nic nerozhodlo, nyní už myslím na Brno a nemohu se ho dočkat", řekl Niccoló Canepa, oficielní testovací jezdec firmy Ducati. 


Další články sekce