KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 4. července do 10. července 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Triumph s Matějem Smržem

Tisková zpráva týmu MS Racing
Triumph s Matějem Smržem
25.11.2008
 

Možná by záhlaví této tiskové zprávy mohlo být napsáno spíše obráceně, aby to nebylo až tak zavádějící a někdo za tímhle slovním obratem nehledal nějaké jiné synonymum či spojitost, nicméně po zdlouhavých jednáních o další kariéře Matěje Smrže našel MS Racing společnou řeč s maďarským týmem Factory racing a hlavně pak i se značkou Triumph.

Z toho vyplývá, že kromě názvu MS Factory Racing jak se bude tým nazývat, pojede i mladší z bratrského dua v sezóně 2009 v seriálu Mistrovství světa, a sice ve stále více prestižní třídě Supersport. Co víc kromě skutečnosti, že to bude mít nováček od začátku zatraceně těžké, však tahle skutečnost znamená? Matěj Smrž bude mít k dispozici semitovární motocykl anglické značky nejen s plnou podporou vývojových dílů pro rok 2009, ale i včetně nezbytné elektroniky. Navíc sdílení informací s „partnery ve zbrani“ v boji za světové body pro motocyklovou značku Triumph, jako jsou legendární Garry McCoy a Gianluca Nannelli v druhém týmu Triumph BE1.

Matěj Smrž:
„Neodvratitelná skutečnost, kdy kvůli věkovému limitu končím ve třídě litrových Stocků, mne osobně mrzí, protože nebýt porce smůly, kterou jsem si v začátku sezóny vybral mohli jsme s rukama bojovat třeba i o titul. Nicméně se zase naopak moc těším na třídu novou a i když pojedu na některých tratích zcela poprvé a zároveň na zcela jiném stroji, který neznám, tak věřím, že je to v mé závodní kariéře další krok vpřed. Každopádně bych chtěl poděkovat celému týmu MS Racing a i jeho partnerům, s nimiž jsem až doposud závodil za krásné tři sezóny, plné nezapomenutelných zážitků. Věřím, že mi zůstanou nakloněni i nadále. Děkuji také za možnost, kterou společnost MS Racing a lidé okolo, co by zastupující agenti vytvořili a která nakonec vedla k podpisu vzájemné spolupráce s maďarským týmem, jenž o mé služby projevil zájem již v polovině letošní sezóny. Opravdu se moc těším na nové „dobrodružství“, stojím však pevně nohama na zemi a jsem si plně vědom toho, že to bude hodně tvrdý křest ohněm. O cílech a umístěních nemá momentálně vůbec cenu hovořit, nejprve mne čeká nabitý program zimního testování, přivykací proces na vše nové a fyzicky náročný tréninkový kemp. Všem mým fandům chci vzkázat, aby mi svou přízní zůstali i oni nakloněni, protože číslo 96 žije!“


Další články sekce