KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Troy Bayliss nechce testovat problematickou GP8

Text: Jiří Mikšík, Foto: Ducati Press
24.04.2008
 

Tovární jezdec Ducati - Xerox a dvojnásobný mistr světa superbiků Troy Bayliss nebude v žádném případě testovat motocykl stejné značky kubatury MotoGP. Více v dalších řádcích.

Jak jsem už napsal minulý týden, Ducati chce své problematické "dítě" Desmosedici GP8 nechat testovat od dvou rutinérů, Troye Baylisse (39 let) a Maxe Biaggiho (36). Ale vedoucí muž šampionátu WSBK tuto nabídku odmítl. Hlavní důvod je v tom, že se Australan chce ve své poslední závodní sezóně plně koncentrovat na zisk svého třetího titulu mistra světa.

Navíc Bayliss nechce porušit své vlastní prohlášení z listopadu 2006. Tehdy jak známo vyhrál jako náhradník za Sete Gibernau na Ducati GP6 poslední závod "éry" 990 ccm MotoGP. "Řekl jsem tehdy po svém vítězství jasně, tento závod je mou poslední jízdou na motorce MotoGP. A nerad porušuji své slovo", vysvětluje Bayliss.

Dvojnásobný mistr světa superbiků Troy Bayliss a 13-ti násobný vítěz královské kubatury Max Biaggi dostali po GP v Estorilu nabídku od Livia Supa - vedoucího projektu MotoGP u DUcati, zda by někdy před závodem Grand Prix v Mugellu (koná se 1. června) nebyli ochotni testovat motocykl Ducati Desmosedici GP8.
Neboť jak Melandri, tak i Elias a Guintoli jsou momentálně bezradni...

Nabízí se totiž otázka, je schopen pouze Casey Stoner jet s Ducati GP8 rychle? Vždyť ve třech dosavadních závodech získal ex-vícemistr světa Marco Melandri a tovární jezdec této firmy pouhých 12 bodů.

"Hodně jsem o této testovací nabídce přemýšlel, ale momentálně mám v hlavě úplně jiné priority. Chci být mistrem světa 2008" říká jasně o svých letošních cílech 39-letý Bayliss. "Ducati chce nechat testovat dva jiné jezdce, aby přišla na jiné ideje. GP8 je zřejmě  "napasovaná" jen na jednoho jezdce (tak jako tovární Honda je "ušitá" pro Pedrosu a Hayden s ní určité má problémy - pozn. redakce) a i ten s ní má momentálně velké starosti. A technici chtěji vědět, zda někde v motocyklu nevězí základní chyba. A s tímto nechci já mít nic společného", dodává na závěr suverénně vedoucí muž šampionátu superbiků. Ovšem i mistr světa MotoGP Casey Stoner je na pochybách, zda právě čtyřnásobný mistr světa 250 ccm Max Biaggi či Bayliss jsou schopni během jednoho testu a po dlouhém období stráveném na superbikovém motocyklu V2 být vůbec přínosem při dalším vývoji GP8.

"Pokud sami nepojedou závod MotoGP na tomto motocyklu, tak určitě nebudou při testech tak riskovat, aby se dostali do bezprostřední blízkosti závodních časů na tomto motocyklu, které dosahuji já", je mladý Australan na pochybách."Nejsem zase tak vzdálen od samé špice. Ano máme problémy s GP8. Ale Troy a Max mají zase své vlastní problémy na které by se měli koncentrovat. A my bychom se měli a musíme zabývat našimi", uzavírá téma testování Desmosedici GP8 vítěz z Qataru.

"Jet závod kubatury MotoGP je momentálně to poslední, co mě zajímá. Ani se na ně nedívám v televizi. To jdu raději se svou rodinou někam na oběd. Motocykly mě zajímají pouze v okamžiku, když na nich jedu závod já sám", jednoznačně vyvrací možnost eventuelního startu v závodě MotoGP Troy Bayliss - tovární pilot superbikového motocyklu Ducati Xerox. 

Naproti tomu italský jezdec Max Biaggi reagoval na tuto nabídku pozitivně, ovšem další podrobnosti o jeho testování nejsou zatím známy.


Další články sekce