KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

TT 2008 - Hodně emocionální vítězství

Text: Jiří Mikšík, Foto: TT
TT 2008 - Hodně emocionální vítězství
04.06.2008
 

AKTUALIZOVÁNO Po pondělní diskvalifikaci dokázal Novozélanďan Bruce Anstey vyhrát druhý závod supersportů na Tourist Trophy a bylo to pro něho velmi emocionální vítězství, což dokazuje i titulní snímek. A druhý závod mají za sebou i sajdkáry.

Po prvním kole se sice ještě zdálo, že by snad Ian Hutchinson na své Yamaze mohl zkušeného 39- ti letého novozélandského jezdce ohrozit, ale ten zajel ve druhém kole nový traťový rekord závodu a bylo prakticky rozhodnuto.

V pondělí totiž vyhrál Bruce Anstey i první závod supersportů, byl však diskvalifikován, neboť jeho motocykl Suzuki neodpovídal přesně technickým předpisům.

"Je to pro mě velmi emocionální vítězství. Po zklamání v pondělí jsem se snažil si dnešního závodu dokonale užít. A vše fungovalo výborně. Musím poděkovat svému týmu, který mi dal k dispozici opravdu vynikající motocykl", řekl po závodě šťastný vítěz, který tak už na TT vyhrál celkově posedmé.

Brit Ian Hutchinson, vítěz závodu supersportů z loňského roku, byl za své druhé místo hodně rád a po závodě prohlásil: "Přirozeně že sem přijíždíme proto, abychom vyhráli. Ale dnes byl Bruce k neporažení a pro nás všechny příliš silný. Proto jsem spokojený i s druhým místem."

Třetím v cíli byl Ir Ryan Farquhar, pro kterého to byla senzace. Byl totiž několik dní před závodem vyhozen ze svého týmu kvůli doposavadním údajným neúspěchům. První tři z pondělního závodu, tedy Steve Plater, John McGuiness a Keith Amor tentokráte do bojů o první místa dnes vůbec nezasáhli. 

Průběh závodu:

Pořadí po 1. kole: 1. Ian Hutchinson, 2. Bruce Anstey, 3. Yan Farquhar, 4. Guy Martin, 5. Ian Lougher, 6. Conor Cummins

Pořadí po 2: kole: 1. Bruce Anstey, 2. Ian Hutchinson, 3. Ryan Farquhar, 4. Guy Martin, 5. Gary Johnson, 6. Ian Lougher

Pořadí po 3. kole: 1. Bruce Anstey, 2. Ian Hutchinson, 3. Ryan Farquhar, 4. Guy Martin, 5. Gary Johnson, 6. Ian Lougher

Pořadí po 4. kole: 1. Bruce Anstey, 2. Ian Hutchinson, 3. Ryan Farquhar, 4. Ian Lougher, 5. Gary Johnson, 6. Guy Martin

Výsledek druhého závodu supersportů:

1. Bruce Anstey (NZL), Suzuki

2. Ian Hutchinson (GBR), Yamaha

3. Ryan Farquhar (IRL), Kawasaki

4. Guy Martin (GBR), Honda

5. Gary Johnson (GBR), Honda

6. Ian Lougher (GBR), Yamaha

Stejně jako v roce 2006 se podařilo Nicky Croweovi vyhrát i letos na Isle of Man oba dva závody sidecarů.

Už po půl okruhu dostihl Crowe se svým spolujezdcem Markem Coxem před ním o 10 vteřin startujícího dalšího favorita Dave Molyneuxa. A od toho okamžiku jel tento pár hodně dlouho pohromadě na tomto dlouhém horském okruhu. 

"Od začátku jsem jel naplno, věděl jsem totiž, že když Daveho dostihnu, tak mně už nikdo nevezme vítězství", řekl po závodě Nicky Crowe. "V Ramsey jsem byl už na jeho zadním kole a přes kopce jsem ho potom předjel. Můj taktický plán tak fungoval skvěle", těšil se ze svého pátého vítězství na TT Crowe.

Po šesti vypadnutích za sebou !!! se konečně cílového praporu dočkal rakouský pár Klaus Klaffenböck/Christian Parzer a to za 5. místo. Přičemž na čtvrtou pozici mu v cíli chyběla necelá vteřina a na vítěze ani minuta. Tak se mistrovi světa z roku 2001 podařil na TT jeho nejlepší výsledek.

A šesté místo patří při jeho debutu na Tourist trophy úřadujícímu mistru světa Timovi Reevesovi se spolujezdcem Patrickem Farrancem. 

Průběh závodu:

Pořadí po 1. kole: 1. Nick Crowe / Mark Cox, 2. Dave Molyneux / Dan Sayle, 3. John Holden / Andrew Winkle, 4. Klaus Klaffenbock / Christian Parzer, 5. Steve Norbury / Rick Long, 6. Phil Dongworth / Stuart Castles

Pořadí po 2. kole: 1. Nick Crowe / Mark Cox, 2. Dave Molyneux / Dan Sayle, 3. John Holden / Andrew Winkle, 4. Steve Norbury / Rick Long, 5. Klaus Klaffenbock / Christian Parzer, 6. Tim Reeves / Patrick Farrance

Pořadí po 3. kole: 1. Nick Crowe / Mark Cox, 2. Dave Molyneux / Dan Sayle, 3. John Holden / Andrew Winkle, 4. Steve Norbury / Rick Long, 5. Klaus Klaffenbock / Christian Parzer, 6. Tim Reeves / Patrick Farrance

Výsledek druhého závodu sidecarů:

1. Nick Crowe/Mark Cox (Isle of Man), LCR Honda
2. Dave Molyneux/Dan Sayle (Isle of Man), DMR Suzuki
3. John Holden/Andrew Winkle (Grossbritannien), LCR Suzuki
4. Steve Norbury/Rick Long (Grossbritannien), Shelbourne Yamaha
5. Klaus Klaffenböck/Christian Parzer (Österreich), LCR Honda
6. Tim Reeves/Patrick Farrance (Grossbritannien), LCR Suzuki

 

 

 


Další články sekce