KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Tým GMT94 pouze v Endurance?

Foto: Petr Štola
Tým GMT94 pouze v Endurance?
29.11.2009
 

O tom, že GMT94 nepojede WSBK 2010 jsme vás informovali ještě během závodu v Portimau, nyní se však zdá, že tým Christophe Guyota nepojede ani Mistrovství světa Supersport.

Původní plán týmu Yamaha GMT94 zněl „návrat do supersportů“. V roce 2010 měl jet tento francouzský tým pana Christophe Guyota šampionát šestistovek. Již v portugalském Portimau bylo při posledním závodě sezony 2009 prezentováno, že tým nenastoupí do WSBK 2010 (informovali jsme Z D E ....... ). Finanční důvody, ale především nezískání pro Yamahu vítězství v závodech 24 hodin Le Mans a 24 hodin Bol d´Or, znamenají nedodání materiálu k závodům superbiků. Nyní se zdá, že GMT94 nepojede ani supersporty.

„GMT94 bude pokračovat ve vytrvalostním šampionátu díky významné podpoře výrobce pneumatik,“ říká samotný Christophe Guyot. „Pojedeme závody 24 hodin Le Mans a Bol d´Or, ale snažíme se získat rozpočet i na další vytrvalostní závody.“

Každopádně David Checa, dlouholetý jezdec tohoto týmu jak supersportech, později v superbikách, tak i vytrvalostním Mistrovství světa, si pro rok 2010 hledá nové angažmá. Při své cestě v hledání dalšího působiště mimo jiné zaklepal i na dveře královéhradeckého Intermota.


Další články sekce