KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Týmy mají určité zpoždění

Text: Jiří Mikšík, Foto: Maxtra
28.01.2009
 

Jak jsem již napsal, tak na prvních testech v Jerezu některé týmy chybějí. Patří mezi ně i čínská stáj Maxtra, tedy úplně nová akvizice stopětadvacítek.

Maxtra sice v uplynulém týdnu představila vedle už etablovaného Rakušana Michaela  Ransedera svého druhého jezdce, ale v Jerezu celý tým chybí.

Pojďme ale nejdříve k jezdci ! Je jím teprve 17-ti letý Brit Matt Hoyle, který přichází do světa Grand Prix ze seriálu Red Bull Rookie. Zde se prezentoval dokonce i vítězstvími.

K novým motorkách se vyjádřil už ostřílený Ranseder následovně: "Při prvním testu v listopadu jsme používali jen testovací motory. A z různých konceptů pak byl vybrán ten nejlepší. Ten také použijeme při testování v polovině února".

Mimochodem, Maxtra  je pouze umělecké jméno, továrna se jmenuje Haojue (což by se zřejmě ve startovní listině vyjímalo poněkud exoticky) a prodá za rok 3,3 milióny motocyklů.

 S Nizozemcem Janem Witteveenem získala tato nová stáj jednoho z nejlepších konstruktérů dvoutaktních motocyklů a zakladatele úspěchů Aprilie. Navíc týmovým managerem je Garry Taylor, kterého známe z týmu Suzuki MotoGP.

"Máme všechny předpoklady býti úspěšným týmem a už od začátku budeme hrát v mistrovství světa kubatury 125 ccm dobrou roli", říká na závěr tovární jezdec Michael Ranseder.


Další články sekce