KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

TZ týmu Auto Kelly CP GP Racing Team

TZ týmu Auto Kelly CP GP Racing Team
TZ týmu Auto Kelly  CP GP Racing Team
04.10.2008
 

Nepovedený kvalifikační výsledek, čas však dává dobrou šanci na umístění v top 10.

Lukáš dnes v suchých podmínkách nedokázal navázat na skvělý kvalifikační výsledek ze včerejšího dne. Ještě v ranním volném tréninku se dokázal prosadit do první desítky se ztrátou necelé vteřiny na vítěze. V odpolední kvalifikaci provázela našeho závodníka také smůla, když mu několikrát rychle rozjeté kolo přerušil před ním jedoucí závodník. V závěru se pak Lukáš dostal do početné skupiny a již zrychlit nedokázal. Pomineme-li suverénního Simoncelliho, ztratil Lukáš na 2. Kallia jen 1 a na 7. Takahashiho jen 0,5 vteřiny. Naopak za Lukášem každé místo prakticky znamená ztrátu 0,5 sekundy. Lukáš byl tedy poslední z rychlých závodníků a malé rozestupy mezi nimi slibují dramatický závod, ve kterém se Lukáš pokusí prosadit do první desítky.

Lukáš Pešek / 14. místo / 133.871 / + 1.796

Lukáši, dnes se ti výsledkově kvalifikace příliš nevydařila, jak jsi ji viděl ty?

„Tak 14. startovní pozice není příliš dobrá, na druhou stranu jsem celkem spokojen s časem. Jelo se mi docela dobře, škoda jen, že mi několikrát přerušili rychlé kolo. To se ale stává a nijak mě to nerozhodilo. Bohužel to ale možná způsobilo, že jsem nebyl o nějaké dvě - tři desetinky rychlejší, což dnes znamenalo 3 - 4 místa. Je to ale velmi vyrovnané a věřím, že bych tam zítra mohl v té velké druhé skupině jet.“

Těsně před tebou budou stát na startu 2 závodníci, kteří v kvalifikaci využili rychlejších soupeřů pro svůj dobrý výsledek, ale v závodu by tě mohli brzdit, myslím hlavně Laie, bude zřejmě důležité se před ně rychle dostat?

„Start bude určitě hodně důležitý, protože všichni pojedou hned naplno, aby se pokusili držet krok se Simoncellim. Určitě by bylo super se po startu o 3 – 4 místa posunout, uvidíme, jak se to povede. Pokud by mi však skupina ujela, bude velmi těžké se do ní dotáhnout."

S nastavením motocyklu jsi spokojený?

„Ano, jsem, na závod již máme vybráno a žádné změny dělat nebudeme.“

Daniel M. Epp:

„Výsledkově se nám kvalifikace moc nepovedla, škoda, že Lukáš není o pár míst vpředu, což by bylo pro závod jednodušší. Určitě bylo v Lukášových silách jet o něco rychleji, ale chybělo nám i trochu štěstí. Cílem pro závod je velmi rychle se propracovat do druhé skupiny a držet její tempo, které by Lukáš vzhledem k dosaženým časům měl udržet. Při tomto vývoji závodu by pak bylo umístění v top 10 reálné.“
 


Další články sekce