KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 23. května do 29. květen 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

U Aspara jasno!, tedy skoro...

Text: Jiří Mikšík, Foto: Aprilia Racing
U Aspara jasno!, tedy skoro...
10.11.2008
 

Tým Aspar pojede i v sezóně 2009 ve třídě stopětadvacítek se třemi jezdci. Vedle Španěla Juliana Simona a Brita Bradleyho Smithe dostane tovární motocykl Aprilia RSA i Asparův krajan, Sergio Gadea.

"Máme s Bradleym, Julianem a Sergiem výborný tým, říká týmový šéf Aspar. "Snad budeme opět tam, kde jsme už byli v letech 2006 a 2007, a to se všemi třemi jezdci. Budou mít k dispozici ty nejlpší motocykly a všichni pojedou tovární Aprilie RSA."

"Aspar je dobrý tým a chtěli bychom vyhrát Mistrovství světa. Bude to už moje čtvrtá sezóna v Grand Prix a já musím konečně udělat krok dopředu, tedy vyhrát taky závod, pokud chci hrát podstatnou nějakou roli v boji o titul Mistra světa. Nemáme žádné testy během sezóny, takže nyní už je náš čas. Necítím sice žádný zvláštní tlak, ale přece jen to bude pro mě rozhodující sezóna, moje poslední ve stopětadvacítkách. Nevím, kolikátý nakonec skončím, ale chci bojovat o světový titul . Není lehké být mistrem světa, ovšem ten nevyhraje vždy ten nejrychlejší, nýbrž ten nejspolehlivější. A k tomu je potřeba i nezbytné štěstí...", říká Bradley Smith.

A jak bude vypadat Asparův tým ve dvěstěpadesátkách? Zde je situace poněkud zamotaná a hlavní otázkou je, co bude s Hectorem Faubelem..?
... pokud půjde nakonec k Hondě, kde jsou pro něho otevřeny dveře dokořán...,tak pojedou za Aspara mistr světa stopětadvacítek Francouz Mike di Meglio, Španěl Alvaro Bautista a Maďar Gabor Talmacsi (ten ovšem s maďarským sponzorem MOL).

"Alvaro dostane jistě 100% tovární motocykl RSA s těmi nejnovějšími díly. Mike pak pojede motocykl Aprilia LE, ovšem s některými novinkami", prozrazuje Jorge "Aspar" Martinez.


Další články sekce