KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

U BMW začalo odpočítávání

Tisková zpráva BMW Motorrad
U BMW začalo odpočítávání
15.02.2008
 

Silniční závodní tým BMW Motorrad Motorsports je připraven na svou letošní první akci, kterou bude slavný závody Daytona200, tedy závod, jenž se každoročně koná na začátku motocyklové sezony na floridském okruhu Daytona International Raceway.

200 mil, tedy pro Evropany počítalnějších 322 kilometrů, představuje 68 kol silničního okruhu, jehož podstatná část vede po klopeném, klasickém oválu postaveném na daytonské pláži. Závod, jehož historie sahá až do roku 1937, je považován za jednu z nejtěžších zkoušek pro motocyklové závodníky. I při závodě Daytona200 se mění pneumatiky a doplňuje palivo, narozdíl od klasického vytrvalostního Mistrovství světa ovšem závod v USA absolvuje pouze jeden jezdec. Takových jezdců letos postaví továrna BMW hned několik. Není náhodou, že všechna čtyři jména, jsou úzce spjatá s minulostí továrního týmu BMW.

 

Vedle amerických jezdců Briana Perriotta a Nate Kerna to budou Němci Thomas Hinterreiter a Rico Penzkofer. Všichni jezdci budou závodit ve třídě Formula Xtreme a podle Berti Hausera, šéfa BMW Motorsports, se jedná o jezdce, kteří jsou kombinací znalostí domácího prostředí, rychlosti a snahou o dosažení nejlepšího výsledku.

 

„Thomas Hinterreiter jezdí rychle kdekoliv jede,“ říká Berti Hauser na adresu svých jezdců. „Známe jeho rychlost již ze závodu bývalého poháru BMW Boxer Cup. Rico celkem tento okruh zná. Brian má zde značné zkušenosti a Nate přitahuje na sebe a BMW pozornost všude kde jezdí. Thomas a Nate se zde účastnili testu pneumatik v prosinci loňského roku. Tento test nám dal mnoho informací o našich motocyklech.

 

V loňském roce tovární tým dotáhl své zastávky pro výměnu kol a doplnění paliva k dokonalosti při závodech Mistrovství světa Endurance, kde se při posledním závodě v katarském Doha dostali na hranici šestnácti sekund.

 

„Rozhodující v tomto závodě jsou i rychlé zastávky v boxech,“ doplňuje Nate Kern. „Jezdec při zastávce v boxu nesmí na motocyklu sedět a ten musí být vypnutý. Jeden box bude pro mě a pro Thomase, druhý pak pro Rica a Briana. Kvůli charakteru okruhu v Daytoně to pro nás bude obtížné vzhledem k dosahovaným maximálním rychlostem, ale vše chceme dohnat na brzdách do zatáček a využitím kroutícího momentu při výjezdech z nich. Při testech, které jsme zde absolvovali, jsme se proto zaměřili především na nastavení podvozku a zvýšení životnosti pneumatik. Již se na závod hrozně těším.“

 

67. ročník závodu Daytona200 se koná v sobotu 8. března.

 

Předběžný kalendář závodů, kterých se BMW zůčastní v roce 2008:

Daytona 200 – sobota 8. března

Endurance World Championship, Le Mans  – sobota 19. dubna

Endurance World Championship, Magny Cours (Bol D'Or) – sobota 20. září

Endurance World Championship, Doha – sobota 8. listopadu


Další články sekce