KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

U Ducati chyběly náhradní díly

Text: Jiří Mikšík, Foto: Ducati Press
15.04.2008
 

Neuvěřitelné, ale proč vlastně né? Tovární tým Ducati - Xerox měl málo náhradních dílů a \"viníkem\" byl vlastně Max Biaggi.

Továrna Ducati zažila ve Valencii sice vítězství díky Lorenzu Lanzimu, ale to byl spíše dárek od Carlose Checy. Jinak očekávala tato bolognská továrna od letošního třetího závodu WSBK na španělské půdě určitě více. A zde je vysvětlení: Tým totiž před tímto závodem nemohl ve Valencii testovat, neboť mu chyběly náhradní díly. 

Ale dejme slovo manageru továrního týmu Xerox Ducati, Davidu Tardozzimu: "Max Biaggi přišel k týmu Sterilgarda Ducati příliš pozdě a to v podstatě sbouralo všechno naše plánování. Dva motocykly a celkem osm motorů musela továrna vyprodukovat navíc a dát k dispozici Biaggimu. Tovární tým musel navíc dát Biaggimu ty náhradní díly, které byly původně určeny pro nás. A tak jsme se nemohli zůčastnit testů. Navíc někteří jezdci Ducati letos už několikráte upadli a tím se také zničilo hodně materiálu. Nyní jsme v produkci náhradních dílu už v normálním stavu a můžeme tedy absolvovat další závody bez problémů", říká manager továrního týmu Troye Baylisse a Michela Fabrizia, Davide Tardozzi.


Další články sekce