KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. ledna do 5. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

U Ducati vládne spokojenost

Tisková zpráva Rizla Suzuki MotoGP
U Ducati vládne spokojenost
01.02.2008
 

Casey Stoner končil testy na Phillip Islandu rekordním časem, Marco Melandri pokračoval ve své souhře s novým strojem Ducati.

Australan Casey Stoenr dnes pokořil na svém domácím okruhu Phillip Island absolutní motocyklový rekord, čímž potvrdil opět skvělou formu, která jej provázela prakticky celou loňskou sezónu. Stejně impozantní, jako rychlost s kvalifikační pneumatikou, byla i jízda Casey Stonera při dnešní simulaci závodu, kterou zvládl s naprostou precizností. Docela spokojený s dnešní prací byl i Marco Melandri, který dnešní maratón o 108 kolech zvládl společně se závodní simulací.

 

Nyní čeká na jezdce týmu Ducati Marlboro dvoutýdenní odpočinek a pak již další testy v Jerezu, kde oficiální testy MotoGP proběhnou ve dnech 16. – 18. února.

 

Casey Stoner (51 kol; nejlepší čas 1:28.777):

„Absolvoval jsem závodní simulaci s vybranou novou pneumatikou Bridgestone a ta fungovala opravdu perfektně, i když jsem tři kola před cílem musel zajet do boxů. Teplota okruhu byla dnes vyšší než jaká zde panuje při závodech. Podařilo se mi stabilně jezdit časy 1:30 a to jen ukazuje, jak skvěle pracují v Japonsku. Jsem také velmi spokojený s kvalifikační pneumatikou, která je však skoro stejná jako ta loňská. Jsou to pozitivní věci, které ukazují, že náš motocykl je dobrý hned od začátku sezóny. Nová verze motoru je dobrá zvláště ve spodních otáčkách. Bylo to dobré testování, ale nyní jsem rád, že mám pár dní volna. Rameno vypadá dobře, je trochu slabé a bolí, ale jsem schopen pracovat tak, jak potřebuji.“

 

Marco Melandri (108 kol; nejlepší čas 1:31.377):

„Tento poslední den byl pro mne a můj tým zvláště intenzivní. Pokračovali jsme v práci na stabilitě kola a pak absolvovali nějaké testy pneumatik. Přední je dobrá, ale trochu mám problémy s přilnavostí zadní pneumatiky. V tuto dobu nevidíme mnoho rozdílu mezi staršími pneumatikami a těmi novými a tak zde máme prostor pro další testy. Odpoledne jsem absolvoval závodní simulaci a i když časy nebyly zvláštní, hodně jsem se naučil. Víme co potřebujeme ke zlepšení a víme, jakou se dále vydat cestou. Jsem si jist, že při dalších testech v Jerezu dosáhneme opět posun kupředu.“

 

 

Další články sekce