KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

U FG Sport nejsou spokojeni s vývojem MotoGP2

Foto: Petr Štola
U FG Sport nejsou spokojeni s vývojem MotoGP2
13.12.2008
 

Nové technické reglementy o specifikaci strojů pro MotoGP2 skončily také samozřejmě na stolech šéfů FG Sport, tedy šéfů superbikového šampionátu.

„Samozřejmě jsme četli nové reglementy,“ říká pro motocyklový časopis Moto2, pan Paolo Ciabatti, dlouholetý boss továrního týmu Ducati a nyní jeden z manažerů společnosti FG Sport, pořádající závody WSBK. „Chceme mít jistotu od FIM, že máme výhradní právo pořádat závody motocyklů odvozené ze sériových strojů. Včera zveřejněné řády jsou trochu záhadné. Pokud tedy rám i celý podvozek nemůže být odvozený ze sériového stroje, jak je to tedy s motorem... Jeho specifikace nebyly doposud identifikované, věříme, že ne úmyslně.“

Jedno je tedy zcela jasné. Pokud se stroje MotoGP2 budou sestavovat z prototypních podvozků a kapotáží, do kterých se budou montovat motory vycházející ze sériových strojů, je to velká konkurence k šampionátům, které právě FG Sport pořádá. Je zcela pochopitelné, že na poradách společnosti FG Sport se bude ještě dlouho probírat nová situace, která by mohla vážně narušit současnou smlouvu mezi touto společností a FIM, která týmu lidí okolo bratří Flamminiových garantuje exkluzivitu v pořádání světového šampionátu sériových motocyklů. Každopádně společnost Dorna Sports hodila svému soupeři rukavici, a je jen otázkou, jak dalece se tato záležitost dále rozvine v soupeřivosti obou společností.


Další články sekce