Závody u nás i v zahraničí v období od 23. do 29. listopadu 2020.

UEM ME Albacete závod

UEM ME Albacete  závod
01.11.2009

O evropských titulech se dnes rozhodlo na španělském okruhu Albacete, kde byli hodně vidět i naši jezdci.

Závod třídy Superstock 1000 nabídl tradiční skvělou podívanou, ke které přispěla i dvojice českých jezdců Michal Filla a Tomáš Mikšovský. V opakování loňského souboje o evropský titul byl opět úspěšnější domácí Carmelo Morales, který i letos poslal na druhé místo svého krajana Bernata Martineze. Španělskou hegemonii narušil třetím místem Ital Stefano Cruciani. Výborné představení má na svých bedrech Michal Filla. Ten bojoval se zkušeným Italem Politou. Tento boj nakonec vyhrál a cílem projel na výborném 7. místě. O tři pozice dále pak projel cílem jako desátý celkově Tomáš Mikšovský, jenž přijel za svým reprezentačním kolegou o pouhé tři sekundy později (10. místo po diskvalifikaci Cedrica Tangreho a Raymonda Schoutena).

DNF Viktor Noss (CZE-Yamaha)

Dle kvalifikačního výsledku to měla být jasná záležitost Němce Marcela Schröttera, nicméně nakonec z toho byl solidní souboj minimálně v 16. kolech z 18. vypsaných. O všem rozhodla chyba Itala Tonocciho, který na výjezdu z jedné zatáčky chyboval a poté, co si dal krátkou motokrosovou vložku, ztratil kontakt s nakonec evropským mistrem Schrötterem. Třetí místo získal domácí Perrelo, nicméně, kdyby měl závod o jedno kolo více, mohli jsme se z bedny radovat možná i my. Náš Jakub Kornfeil totiž po dobrém startu a průběhu závodu, v němž postupoval z 10. místa po prvním kole, přijel do cíle na konečném 4. místě, ovšem pouhých 0,042 sekundy za třetím Perellem. Fantasticky si počínal i čtrnáctiletý Míra Popov, který při svém teprve pátém závodě na motocyklu této objemové kategorie nejenže výrazně promluvil do pořadí v elitní desítce, ale nakonec udělal radost všem svým fanouškům vynikajícím 7. místem. „Chytil jsem highsided, až se mi při tom otevřelo hledí na přilbě. Při tom mě předjel Kuba. Já pak mírně zvolnil. Ke konci jsem už měl problém to všechno udržet, protože nedoléčená ruka mě hodně bolela,“ říkal Míra Popov v cíli závodu.

23.- Jakub Jantulík (SVK-Aprilia) +53,493

O vítězství si to dala trojice Coghan, Fores a Bonastre. Nakonec vše rozhodli jezdci předjíždějící o jedno kolo, kteří až do té doby neustále společně jedoucí trojici roztrhali. Mistrem Evropy se stal Brit Kevin Coghlan, který si s Turkem Barisem Tokem poradil nejrychleji. Slovák Jaro Černý přijel na 17. pozici.