KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Úspěch KTM v národních sériích

Tisková zpráva KTM; foto: KTM / J. Edmunds
Úspěch KTM v národních sériích
14.10.2008
 

Tovární jezdci KTM sklízeli letos řadu úspěchů i ve svých národních motokrosových šampionátech.

Nejprve rekapitulace. Jezdci Red Bull KTM Factory Teamu Tyla Rattray a Tommy Searle získali v Mistrovství světa MX2 první i druhé místo, Max Nagl skončil v seriálu MX1 na šesté pozici, když nejlepší pětka mu unikla pouze o dva body. Jonathan Barragan, jezdec satelitního Silver Action Teamu, skončil ve stejné třídě na vynikajícím čtvrtém místě. Světový titul získal v šampionátu MX3 Sven Breugelmans, Alvaro Lozano byl pátý. Mladý francouzský jezdec Valentin Teillet ukázal svůj potenciál a triumfoval v evropském šampionátu EMX2, kde získal obrovský náskok 142 bodů.

Nagl vyhrál ADAC Red Bull Masters
Po dokončení světového šampionátu se dočkal německý jezdec Maximilian Nag dalšího velkého triumfu v domácím šampionátu. Jezdec továrního Red Bull KTM Teamu nejenže skvěle zakončil svou nováčkovskou sezonu v GP MX1 za KTM, když vyhrál závěrečnou Grand Prix ve Faenze, ale přijal i šanci na triumf v prestižním německém MX ADAC Red Bull Masters, kde letos triumfoval.

Barragan šampiónem MX1 ve Španělsku
Národní titul vyhrál také Jonathan Barragan, který triumfoval v rodném Španělsku, kde se stal šampiónem kategorie MX1. Jonathan byl navíc potvrzený i pro rok 2009 jako oficiální jezdec továrny KTM, která jeho i ten nejlepší materiál opět svěří do péče týmu Silver Action. Fanoušci se tak mohou i v příštím roce těšit na jeho nesmírně atraktivní styl jízdy.

Simpson získal britský titul MX2
Shaun Simpson, který skončil v letošním světovém šampionátu MX2 na čtvrté pozici, zakončil sezonu vítězstvím v národním šampionátu Velké Británie třídy MX2. Simpson jezdil v letošní sezoně za satelitní tým KTM UK, svým výkonem zaujal bosse továrního týmu KTM Stefana Evertse natolik, že mladý Brit v roce 2009 obsadí volné místo v továrním Red Bull KTM Factory Teamu, ze kterého po letošní sezoně odešel Tommy Searle, jenž od příští sezony bude hájit tovární barvy rakouského výrobce v motokrosových a supercrossových šampionátech USA.

Jeremy van Horebeek šampiónem MX2 v Nizozemí
Další vládu oranžových rozšířil v Holandsku belgický jezdec Jeremy van Horebeek, který vyhrál nizozemský šampionát třídy MX2. Mladý jezdec GP Junior Teamu v letošním světovém šampionátu MX2 skončil na celkovém osmém místě.


Další články sekce