KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. září do 2. října 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Úspěšná neděle pro KTM

Tisková zpráva KTM; foto: J. Edmunds
Úspěšná neděle pro KTM
01.04.2008
 

Skvělá neděle pro tovární tým KTM přinesla Rakušanům v nedělním endurovém klání pódium v každé třídě.

Třída Enduro 1

Skvělý výkon předvedl v nedělním závodě kategorie E1 tovární jezdec KTM Ivan Cervantes, který se nejlépe vyrovnal s náročnými podmínkami a po třetím místě v sobotní části portugalského kola endurového světového šampionátu, si v neděli připsal vítězství. „Musel jsem jezdit skutečně hodně tvrdě, což se mi ovšem dařilo a navíc mi přálo i štěstí. Počasí bylo opravdu hrozné, ranní déšť byl nepříjemný. Zvláště v enduro testech to bylo velmi těžké a plné bláta, často to bylo vše v jediné koleji,“ řekl po závodě spokojený Cervantes, jehož mladý týmový kolega Tom Sagar si tentokrát připsal páté místo.

 

Třída Enduro 2

I ve třídě E2 se továrna KTM dočkala vítězství, které jí zajistil finský jezdec Juha Salminen. Ten byl ve všech čtyřech letošních případech na pódiu a po zásluze se objevilo jeho jméno na čele celkového pořadí této třídy. „Dnes to bylo opravdu tvrdé závodění, zvláště pro chlapce, kteří jeli jako první. Bylo to plné kaluží a bláta,“ říkal Juha Salminen, který se nyní těší na další závod, jenž absolvuje v důvěrně známém prostředí Španělska, kde často trénuje.

 

Třída Enduro 3

Po vítězství v sobotním závodě pokračoval Samuli Aro ve skvělém představení i v nedělní části, kdy dojel druhý. S problémy tentokrát zápasil další jezdec týmu KTM Offroad Marko Tarkkala, který po předchozích třech druhým místech letos poprvé nedojel na pódium, když cíl viděl jako pátý jezdec výsledkové listiny. Zatímco Tarkkalovi se tedy nedařilo, výborně se předvedl Němec Marcus Kehr, který si stejně jako v sobotu dojel pro třetí místo.

 

 

Další články sekce