KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. listopadu do 27. listopadu 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Úspěšný den pro Kawasaki

Tisková zpráva Kawasaki Racing
Úspěšný den pro Kawasaki
26.11.2008
 

Tovární tým Kawasaki Racing testuje svůj stroj ZX-RR na australském Phillip Islandu, kde dnes začal poslední test MotoGP této sezony (společně s testem v Jerezu).

V perfektních podmínkách proběhl první den třídenního testu továrny Kawasaki na okruhu Phillip Island v Austrálii, kde zelená továrna zkouší motocykly s mnoha novými díly, které budou tvořit základ zcela nového stroje, jenž Kawasaki poprvé představí v únorových testech na malajském okruhu Sepang. Australského testu se vedle permanentních jezdců týmu účastní také testovací jezdec Olivier Jacque, který výrazně pomohl k dnešní délce testovacího programu, která nakonec po součtu všech tří jezdců zahrnovala více jak 1000 kilometrů.

Nováček u „Green Teamu“ Marco Melandri dnes pokračoval ve svém učení na stroji Ninja ZX-RR. Během dne najezdil celkem 93 kol a dosáhl na nejlepší čas 1:32,5. Američan John Hopkins stále trpí bolestí zraněného kotníku, který si poškodil při havárii v Assenu. Tato bolest ho nakonec dnes donutila po 76 kolech ukončit testy, když na svém kontě měl nejlepší čas v hodnotě 1:33,3. S novým podvozkem a novou elektronikou jezdil dnes po 4445 metrů dlouhém okruhu Olivier Jascque, který při svých 85 kolech zajel čas 1:32,4 a stal se tak nejrychlejším z trojice jezdců továrny Kawasaki.

John Hopkins
„Během testování toho najezdíme daleko víc, než o závodním víkendu a to mi dnes způsobilo několik problémů. Koleno a kotník zraněný z pádu v Assenu mě dnes opravdu hodně bolely. Vždy, když jsem přeřadil, přejely šlachy v kotníku přes desku, kterou mám kotník zpevněný a to způsobilo, že mi kotník hodně otekl. Koleno mě také bolelo, zvláště pak v levých zatáčkách, kde jsem ho vykláněl z motorky. Nejsem tedy na tom zrovna dobře po fyzické stránce. Musím však říci, že se mi dobře spolupracuje s mým novým šéfem týmu Naoyo Kanekem. Společně dobře komunikujeme a také jsme udělali několik pozitivních změn na motorce. Nyní ovšem potřebuji, aby mi zranění dovolilo strávit více času na dráze. Phillip Island byl pro mě vždy obtížným okruhem, nikdy jsem zde neměl dobré výsledky. Takže doufám, že zbývající dva dny tohoto finálového testu, budu schopen více pracovat.“

Olivier Jacque
„Dnes jsme se soustředili na vyhodnocení nového podvozku, který měl pozitivní výsledky. Ráno jsem se hodně rychle dostal na mé časy se starším podvozkem. Stejně si myslím, že v tuto dobu používáme potenciál nového podvozku jen na 80%. Se změnou nastavení doufám, že se k té stovce zítra přiblížíme. Také jsme pracovali na nové elektronice, která dovolí více nastavení charakteristiky motoru. I zde byly první výsledky pozitivní. I ve zbývajících dvou dnech budeme pracovat na zlepšení tohoto systému.“

Vyjádření Marca Melandriho v TZ Kawasaki chybělo.


Další články sekce