KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Utajený Sete testoval v Mugellu

Text: Jiří Mikšík, Foto: Simone Rosa
02.07.2008
 

Přísně utajený test Ducati, na kterém je zákaz přítomnosti novinářů a z něhož nejsou ani žádné oficielní časy, se konal včera a pokračuje i dnes a zítra v Mugellu. Na motocyklech Ducati GP8 a GP9 jezdí dvojnásobný ex-vícemistr světa Sete Gibernau (35 let).

 

A ačkoliv Livio Suppo - závodní ředitel Ducati - oficielně prohlašuje, že teprve další dva závody, tedy Sachsenring a Laguna Seca rozhodnou o dalším setrvání Marca Melandriho v továrním týmu Ducati: "V tomto momentu má Marco ještě mou důvěru. Na Sachsenringu a v Laguna Seca byl Marco vždy velmi silný", tak je veřejným tajemstvím, že právě výsledky testování těchto dvou dnů rozhodnou co bude dál a že je docela možné, že už při Grand Prix Německa se v sedle Ducati objeví Sete Gibernau.

Mnozí odborníci dokonce předpokládali, že se to stane už minulý víkend v Assenu. Tam však Melandri ještě závodil, skončil jako 13. - poslední a měl ztrátu na vítězného Stonera - na motocyklu stejné značky - skoro minutu. A do závodu odstartoval ze 17. pozice (poslední) na gridu, když v kvalifikaci zaostal za Casey Stonerem o 3,2 sekundy.

A určitě bez zajímavosti není ani názor Valentina Rossiho k tomuto tématu: "Pokud mistr světa (a Melandri byl mistrem světa - pozn. redakce) pravidelně ztrácí na své soupeře 3 vteřiny, tak je nemožné, že je to pouze otázka motocyklu. Je to otázka vůle a motivace."

A ještě jedna zajímavost, týkající se týmu Kenny Robertse sr. a startu na divokou kartu při obou závodech MotoGP na americké půdě. K tomuto tématu se Livio Suppo - závodní ředitel Ducati vyjádřil zcela jasně: "V současné době nemáme potenciál, abychom nasadili ještě pátý motocykl Ducati. Navíc s námi - tedy ani Roberts sám, či Chuck Aksland, vůbec nejednali."

A stejně nepravděpodobné je dle Suppa nasazení motocyklu Ducati v réžii Kenny Robertse sr. do sezóny 2009. Vždyť italská továrna musí kromě továrního týmu připravit další dvě motorky pro satelitní tým Luise d´Antina - Team Pramac a navíc je stále otevřená otázka motocyklu pro Team Aspara a jeho jezdce Alvara Bautisty..."To by znamenalo 5 Ducati a víc není v našich silách", řekl Livio Suppo. 

 


 


Další články sekce