KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

V Assenu se závod pojede bez Lorise

Text: Jiří Mikšík, Foto: Suzuki
26.06.2008
 

Tovární jezdec Suzuki Loris Capirossi bude při sobotním závodě v nizozemském Assenu stoprocentně chybět. Důvodem ale není jeho zranění ruky z dřívějška, nýbrž...

...zranění, které si veterán závodů Grand Prix přivodil po pádu při dnešním druhém volném tréninku. A o jaké zranění že se jedná? Jsou to krvavé a hluboké rány na pravé ruce.
Tak si Loris Capirossi svůj návrat na závodní dráhu určitě nepředstavoval. Grand Prix Velké Británie v Doningtonu musel italský jezdec kvůli zlomenině kůstky na pravé ruce vynechat a svůj motocykl Rizla Suzuki přenechat Američanovi Benovi Spiesovi. Nyní spadl v Assenu Capirossi ještě jednou a přitom si přivodil hluboké krvavé rány na pravém předloktí. Ty byly zašity několika stehy.
A tak jeho tovární motocykl Suzuki zůstane minimálně pro tento víkend zaparkovaný v boxu.
"Po prvním dopoledním tréninku jsem byl spokojen. Ruka vypadala absolutně bez problémů, a necítil jsem žádné bolesti. Odpoledne jsem po několika ujetých kolech zajel do boxu, abych si vzal čerstvé pneumatiky. Ty fungovaly velmi dobře. Když jsem však chtěl zašaltrovat z šestého na čtvrtý převodový stupeň a chtěl zatočit doleva, ztratil jsem kontrolu nad motocyklem. Ten mě bohužel trefil a způsobil mně díry v levé paži".
Týmový manažér Rizla Suzuki, Paul Denning, potvrdil, že zranění Lorise Capirossiho nemá nic společného s jeho starým zraněním. "Když to je špatné, tak to musí být ještě horší. Teprve potom se to může obrátit směrem k lepšímu", komentoval celou situaci dosti suše Denning. "Důležité ale je, že se Loris nezranil ještě hůře a bude tak určitě při GP Německa na Sachsenringu úplně fit."

Další články sekce