KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 29. května do 4. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

V Indianapolisu 1. a 2. místo pro Yamahu

Tisková zpráva Yamaha Racing
V Indianapolisu 1. a 2. místo pro Yamahu
04.03.2008
 

Chad Reed na prvním místě, Joshua Hill na druhém, další skvělý výsledek pro továrnu Yamaha v supercrossovém AMA / FIM Mistrovství světa.

Poté, co minulý týden chyběl mezi nejlepší pětkou, mimochodem poprvé po 88 závodech, se dokázal Australan Chad Reed opět prosadit ve světovém supercrossovém závodě. Na stadionu RCA Dome v Indianapolisu totiž nedal nikomu šanci a získal své šesté vítězství v letošní sezóně. Devátý závod sezóny AMA / FIM Mistrovství světa Supercross ovšem dal továrně Yamaha i další důvod k úsměvu, když jako druhý byl její jezdec Joshua Hill.

 

Jsem šťastný, že jsem vyhrál,“ říkal po závodě Chad Reed, který zvítězil poté, co v posledních dvou závodech vždy našel přemožitele. „Druhé a šesté místo není špatné, ale s takovými výsledky nejsem spokojený. Zde jsem chtěl jen odstartovat a dojet na vrcholu. Nyní se těším do Daytony To je jeden z mých nejoblíbenějších závodů na tomto světě. Nemohu se ho dočkat,“ doplnil Reed, jenž nyní vede šampionát s náskokem 34 bodů před Kevinem Windhamem.

 

Na druhém místě dokončil závod Joshua Hill. Mladý jezdec byl v cíli nesmírně šťastný, podruhé v této sezóně dokázal porazit svůj velký vzor Kevina Windhama. „To je Kevin Windham,“ křičel Hill po dojetí do cíle. „Začal jsem ho sledovat, když mi bylo sedm. Je pro mě fantastické, když s ním můžu závodit, být s nim v jednom závodě a bojovat s ním. Dnes večer jsem musel jezdit opravdu agresivně. Byla zde jen jedna rychlá stopa, jezdilo se vše zvenku a tak jsem se toho snažil držet i já.“

 

 

Další články sekce