KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

V Kyalami také Lavilla a Morais

Text: Jiří Mikšík, Foto: Team Pedercini
V Kyalami také Lavilla a Morais
14.05.2009
 

Další dva zraněné piloty z Monzy v kubatuře superbiků nahradí v jihoafrickém Kyalami Gregorio Lavilla a Sheridan Morais.

Místo zraněného australského jezdce Brendana Robertse bude týmovým spolujezdcem našeho Jakuba Smrže v týmu Guandalini Racing zkušený španělský pilot Gregorio Lavilla. Představovat tohoto Španěla by bylo nošením dříví do lesa, tak snad jen, že Lavilla měl v letošní sezóně jezdit za italský tým Pro Ride World Superbike Honda, ovšem kvůli nedostatku sponzorských peněz k tomu nedošlo a Lavilla je v současné době "ridding coach" továrního týmu Derbi 125 ccm v seriálu Grand Prix, za který jezdí tři Španělé: Pol Espargaro, Joan Olive a Efren Vazquez. Jinak Gregorio Lavilla má na svém kontě 180 závodů WSBK, a 12 podiových umístění. A jen tak na závěr: Pro neuspokojivé dosavadní výsledky loňského šampióna litrových stocků Robertse se jméno Lavilly v souvislosti s  tímto týmem skloňovalo už před zraněním "svěřence"  Troye Baylisse. 

Jihoafrický jezdec Sheridan Morais není žádným nováčkem v šampionátu, i když na superbikovém motocyklu pojede mezinárodně vlastně poprvé. Morais je ale úřadujícím mistrem Jižní Afriky v kubatuře superbiků. My ho zatím známe především z účinkování v litrových stocích, kde napřiklad vloni skončil tento 24-letý Johannesburčan druhý v Brands Hatch, kdy jel motocykl Kawasaki stáje Pedercini. Zde v Kyalami měl jet na divokou kartu motocykl Kawasaki v supersportech, po zranění japonského továrního jezdce Makoto Tamady však dostane příležitost v týmu Paula Birda jako týmový spolujezdec Australana Broca Parkese, a jeho místo na motocyklu Kawasaki v supersportech na "wild card" zaujme další domácí jezdec Robert Portman.

A jen závěrem a aktuálně: Zatímco zlomenina pravé stehenní kosti je nekomplikovaná,  tak zlomenina nártu továrního jezdce Suzuki Maxe Neukirchnera se ukázala horší než se původně čekalo, "Sasík" bude dnes převezen do nemocnice v Chemnitzi, kde ho prohlédne specialista Dr. Kupfer. "Pak můžeme teprve říci, jak dlouho bude Max mimo sedlo závodního motocyklu", říká jeho kondiční trenér Arndt Seidel. Dle optimistických předpokladů by tovární jezdec Suzuki mohl slavit comeback u nás v Brně.

Jménem celé redakce přejeme všem jezdcům, kteří byli bohužel "zúčastnění" na tomto masakru v Monze, co nejlepší uzdravení a brzký návrat do sedel jejich závodních motocyklů.

 


Další články sekce