KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

V Laguně nepojede ani Kallio

Zdroj: TZ Pramac Racing, foto: Pramac Racing
V Laguně nepojede ani Kallio
30.06.2009
 

Mika Kallio se nezúčastní US GP na okruhu Laguna Seca.

Po pádu na konci závodu MotoGP v Assenu nemůže finský jezdec Mika Kallio nastoupit k dalšímu závodu nejprestižnější třídy. Při pádu si Kallio totiž zranil prst levé ruky, kde si ubrousil tkáň až na samou kost. V současnosti má Kallio implantován v inkriminovaném místě kožní štěp, který by se měl do návratu k evropskému závodění zahojit natolik, že bude moci jezdec týmu Pramac Racing nastoupit k svému povolání. I tak bude muset Mika při závodech v Německu a Anglii používat speciální kožený obal zraněného prstu.

„Šíleně jsem toužil závodit na Laguna Sece, ale osud tomu chtěl, že se svého snu musím vzdát,“ říká Fin Mika Kallio. „Musím toto rozhodnutí přijmout. Pravděpodobně je to nejlepší volba. Laguna je pro mě nová trať a s ohledem na zdravotní stav, by to nebylo bezpečné. Vrátím se na Sachsenringu, což je pro mě mimochodem jeden nejlepší okruh na světě.“

Tým Pramac Racing se rozhodl, že finského jezdce nebude nahrazovat, a tak se v barvách Pramac Racing na okruhu Laguna Seca představí pouze Ital Niccolo Canepa.


Další články sekce