KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

V Le Mans bez Talmy !

Text: Jiří Mikšík, Foto: Team Balatonring
14.05.2009
 

AKTUALIZOVÁNO Překvapivá zpráva proletěla dnes odpoledne motocyklovým světem. Ex-mistr světa stopětadvacítek Gábor Talmacsi z Maďarska se nezúčastní víkendového závodu v Le Mans. Proč? To se dočtete v následujících řádcích.

Maďarský pilot Gabor Talmacsi, mistr světa 125ccm v roce 2007, je nezaměstnaný. Společně se svým managmentem se rozhodl, že se nezúčastní Grand Prix Francie na okruhu Le Mans. Zároveň se rozhodl zrušit smlouvu s týmem Aspar, tedy s Jorgem Martinezem.

Důvodem jsou neustálé rozepře kvůli mediálním právům a také chybějící druhý motocykl. Kvůli tomu se Talmacsi nemůže plně koncentrovat na závodění, neboť musí neustále a to i na dráze, myslet na vzniklé problémy.

"Můj život se točí jen kolem motocyklových závodů", popisuje celou situaci Talmacsi. "Ale nyní jsme v bodě, kdy musíme nově analyzovat celou vzniklou situaci. Od Kataru cítím neustále tuto tíhu. Je totiž hodně těžké jezdit rychlostí 250 km/h, když je moje koncentrace a pozornost zaměřena na jiné problémy. Nevím jaká bude budoucnost, ale může to být už jen lepší."

Stefano Favaro, Talmacsiho manažér, komentoval celou situaci následovně: "Od sezóny 2007, která byla mistrovská, pracujeme společně s týmem Jorge Martineze a mohu jen potvrdit, že podepsat s ním smlouvu na rok 2009, bylo to správné rozhodnutí. Problémy začaly, když se na začátku sezóny ukázalo, že stále chybí druhý motocykl. Vypadalo to tak, že jakmile bude k dispozici druhý motocykl, tak se všechny problémy vyřeší. Pan Martinez slíbil, že s  pomocí nových týmových sponzorů Grupo Milton a Logistic Land, převezme chybějící sponzorské peníze a druhý motocykl dostane Talma v Jerezu, což se ale nestalo...!"

A Favaro dále vysvětluje: "Bez našeho svolení se různá mediální práva, která vždy náležela nám - tedy firmě Faster Management - přesunula na třetí subjekt, aniž jsme o tom byli informováni. A tak po poradě s Gaborem jsme se rozhodli od smlouvy odstoupit. Musíme společně najít nějaké nové řešení. Talmacsiho dosavadní partneři na čele s hlavním sponzorem MOLem, a dále s T-Mobile, Henkel Ungarn a Sorgyarak Brauerei, nám slíbili podporu."

Místo Gabora Talmacsiho pojede jeho tovární motocykl Aprilia RSA Španěl Angel Rodriguez. 


Další články sekce