KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. listopadu do 27. listopadu 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

V Portugalsku WSBK opravdu bude!

Tisková zpráva Autódromo Internacional do Algarve
13.02.2008
 

Přestože v místě, kde má stát nový okruh zatím pouze jezdí náklaďáky s hlínou, hlásí majitelé plánovaného Autódromo Internacional do Algarve, že listopadové finále World Superbike v Portimau bude!

V úterý 12. února prezentovali představitelé rodícího se okruhu Autódromo Internacional do Algarve v portugalském Portimau, své plány a cíle pro život tohoto okruhu, jenž by měl v budoucnu hostit vrcholné motoristické soutěže. Přestože v současné době se na místech, kde bude tato špičková dráha teprve prohánějí nákladní vozy plné hlíny a sutě, informoval ředitel okruhu Paulo Pinheiro zástupce tisku, že vše jde podle plánu, a že první velkou událostí bude závod Mistrovství světa Superbike.

 

„Stavební práce jdou přesně podle plánu,“ řekl Paulo Pinheiro na tiskové konferenci, která provázela oficiální prezentaci podoby okruhu. „Okruh bude v říjnu dokončený tak, aby se na něm mohlo konat superbikové Mistrovství světa. Také jsme dokončili jednání s cílem hostit na našem okruhu závod A1GP. Jsme přesvědčení, že náš projekt bude přinášet aktiva nejen regionu Algarve, ale i celému Portugalsku.

 

Supermoderní okruh Autódromo Internacional do Algarve, který by měl pojmout 100 000 diváků, se v současnosti buduje na ploše 300 hektarů v oblasti nedaleko přístavního města Portimao. Samotný okruh bude 16 metrů široký a 4692 metrů dlouhý, přičemž poměr rovina – zatáčka by měl představovat cca 68 % ku 32%. V kurzu okruhu bude 16 zatáček, 9 pravých a 7 levých, v poloměru od 18 metrů do 160 metrů. Cílová rovina bude měřit 969 metrů. Pro týmy bude připravenu celkem 84 boxů, každý o velikosti 68 m².

 

 

Další články sekce