KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. listopadu do 27. listopadu 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

V roce 2010 pouze jedno Brno

Text a foto: Petr Štola
V roce 2010 pouze jedno Brno
18.09.2009
 

Předběžný návrh kalendáře šampionátu Alpe Adria počítá po několika letech pouze s jednou zastávkou na brněnském Masarykově okruhu.

V rámci závodu Alpe Adria na okruhu Hungaroring proběhlo i setkání zástupců vedoucích činitelů pořadatele tohoto šampionátu, v jehož rámci se koná vedle několika národních šampionátů i naše Mezinárodní Mistrovství ČR. Z tohoto jednání, ve kterém naší zemi zastupoval pan Gerhard Ittner, ředitel Autodromu Most, vzešly dva základní body pro organizování příští sezony závodů Alpe Adria šampionátu, tedy i základní pilíře naší série.

Tím prvním je skutečnost, že ač některé národní svazy žádaly přehodnocení množství jednotlivých kubatur a jejich redukci do menšího počtu, tak se i v roce 2010 pojede dle aktuálního modelu, tedy, že vedle kategorií klasiků a endurance, které mají vlastní závody, se pojedou čtyři čtyřtaktní třídy (Superstock 600, Superstock 1000, Supersport a Superbike) a dvě dvoutaktní (125 Sportproduction a 125GP), v jejich rámci mohou být nasazená čtyřtaktní motocykly 250cc, které sice letos v AA mohli startovat, ale nebyly nasazené. Jejich vývoj zejména v Itálii postupuje, což se může v roce 2010 projevit i do účasti v AA.

Druhým důležitým bodem byl návrh závodů pro AA 2010. Konkrétní termínovou podobu ještě Alpe Adria nedostala, nicméně na jednání v Maďarsku bylo dohodnuté, že se v roce 2010 pojede maximálně 9 závodů (letos se jede 11 závodů, původně však bylo počítáno i se slovenským Slovakiaringem). Dále bylo upřesněno, ve kterých lokalitách se tyto závody pojedou. Dva se uskuteční na okruhu Hungaroring (H), dva na okruhu v Rijece (HR), po jednom závodě pak uvidí české okruhu v Mostě a Brně, slovenský Slovakiaring, maďarský Pannonia-Ring a případný devátý závod polská Poznaň, o které však kolují i informace o tom, že na tomto okruhu bude zcela pozastaveno závodění (žádají o to polští „zelení“ aktivisté).

Jak vidno, náš národní šampionát by se tak skládal ze šesti závodů, ze třech výletů do Maďarska, jednoho na Slovensko a po jednom závodě v Brně a Mostě.


Další články sekce