KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. září do 2. října 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

V roku 2008 v dvoch triedach!

Tisková zpráva Tomáše Svitka
V roku 2008 v dvoch triedach!
24.12.2007
 

17-ročný slovenský motocyklový pretekár Tomáš Svitok, bude štartovať v dvoch kategóriách!

17-ročný slovenský motocyklový pretekár Tomáš Svitok, ktorý bude aj v roku 2008 členom brnianskeho tímu Gold Fren Team Erinac, bude štartovať v dvoch kategóriách! Okrem triedy Superstock 600, v ktorej úspešne jazdil v uplynulej sezóne, sa predstaví po novom aj v triede Superšport. Rozdiel medzi oboma triedami je v možnosti úprav motocyklov. Kým v Superstockoch sa nemôže takmer nič, pravidlá pre triedu Superšportov dovoľujú urobiť z motocykla ostrejší pretekársky stroj. Samozrejme, k tomu bude Tomáš potrebovať aj druhý motocykel.

Tomáš Svitok:
"Vďaka priateľovi nášho tímu Jozefovi Slošiarovi mám už teraz doma motocykel Kawasaki ZX-6 RR model 2008, s ktorým v budúcej sezóne vstúpim do triedy Superšport. Samozrejme, že budem jazdiť aj v triede Superstock 600, ktorá pre mňa zostáva prvoradou. Tam budem štartovať so svojou Kawasaki, s ktorou som jazdil už v uplynulej sezóne. Problém pri striedaní motocyklov mať určite nebudem, pretože modely '07 a 08' sa od seba líšia len v detailoch. Bude veľkou výhodou štartovať v dvoch triedach, poskytne mi to možnosť stráviť na motorke dvojnásobok času ako doteraz a to je pre lepšie vyjazdenie sa veľmi dôležité. Čaká nás náročná sezóna, pretože okrem domácich majstrovstiev a šampionátu Alpe Adria, chceme absolvovať minimálne aj európsky pohár.
V krátkom čase nás čaká prestavba nového motocykla na Superšport a vo februári 5-dňové testovanie na španielskych okruhoch Almeria a Cartagena. Touto cestou chcem za celý náš tím popriať všetkým našim fanúšikom, sponzorom, partnerom a zástupcom médií úspešný rok 2008.

Další články sekce