KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

V sobotu na družstva do Lokte

Tisková zpráva Agentury Forsage
V sobotu na družstva do Lokte
24.09.2009
 

Tuto sobotu 26. září 2009 vyvrcholí tuzemská motokrosová sezóna jednorázovým závodem mezinárodního mistrovství České republiky družstev v Lokti u Karlových Varů.

Z časového harmonogramu závodu - sobota 26. 9. 2009
08.00 - 10.40 h.                   Volný trénink družstev
10.45 - 11.15 h.                   Volný trénink WI MX
11.20 - 12.55 h.                   Kvalifikační závody družstev
13.00 - 13.20 h.                   Kvalifikační trénink WI MX

13.30 - 14.00 h.                   Slavnostní zahájením s představením jezdců a závodnic
14.00 h.                                1. závod družstev (MX2, MX3-OPEN)          30 min. + 2 kola
14.50 h.                                1. závod WI MX                                       cca 20 min. + 1 kolo
15.30 h.                                2. závod družstev (MX2, MX1)                       30 min. + 2 kola
16.20 h.                                2. závod WI MX                                       cca 20 min. + 1 kolo
17.00 h.                                3. závod družstev (MX1, MX3-OPEN)          30 min. + 2 kola
17.45 h.                                Vyhlášení vítězek WI MX
17.50 h.                                Vyhlášení vítězů družstev

Systém závodu družstev
Závod družstev se skládá ze tří jízd na 30 minut + 2 kola, v nichž postupně proti sobě nastupují jezdci na motocyklech tříd MX2 + MX3-OPEN, MX2 + MX1 a MX1 + MX3- OPEN. Do každé jízdy vysílají tříčlenná družstva po dvou svých jezdcích na strojích stanovených tříd. Boduje se systémem absolutního pořadí bez rozdílu kubatury motocyklu - 1. místo - 1 bod, 2. místo - 2 body, 3. místo - 3 body atd. Vítězem se stává družstvo s nejmenším počtem bodů, přičemž ze šesti dosažitelných umístění se každému družstvu škrtá jeden nejhorší výsledek.

Atraktivní přihlášky
Konečnou podobu startovní listiny šampionátu družstev zpravidla formují až administrativní a technické přejímky přímo v místě konání závodu, nicméně pohled momentální stav přihlášek signalizuje, že v Lokti se v sobotu sejde velice zajímavá a kvalitní jezdecká konkurence. Ke konci minulého týdne zaregistroval promotér přihlášky 17 tříčlenných týmů, reprezentovaných jezdci z Francie, Německa, Estonska, Ruska, Slovenska a České republiky.

Nechybí mistr světa ani mistr Evropy
Mezinárodní mistrovství České republiky motokrosových družstev k nám často přivádí zahraniční jezdce známé ze světového či evropského šampionátu. K dnešnímu dni ohlášené sestavy napovídají, že ani sobotní Loket nebude výjimkou, takže diváci se opravdu mají na co těšit. Aktuální startovní listina signalizuje účast Pierre Renneta, čerstvého mistra světa třídy MX3. Francouzská hvězda oblékne v Lokti dres OSIČKA MX TEAMu II, ve kterém nastoupí i rychlý Němec Daniel Siegl a nadějný český mladík Michael Špaček. Sílu vyzařuje i tým OSIČKA MX TEAM I, v němž nastoupí vedle dalšího výborného francouzského jezdce Florenta Richiera letošní mezinárodní mistr České republiky třídy MX3-OPEN Jiří Čepelák a mladý český jezdec Filip Neugebauer, jehož letošní bilanci dominuje titul mistra Německa. Tři italské tovární stroje TM, nasazené týmem M.C.F. cz TM RACING, osedlají v Lokti stabilní jezdci mistrovství světa Aigar Leok z Estonska a Martin Michek, jimž bude sekundovat zkušený Michal Kadleček. Pikantní příchuť má složení ORION LITOMYŠL - GOLDFREN TEAMu, v němž se takříkajíc pod jednou střechou sejdou loňský mistr Evropy třídy Open Petr Bartoš a jeho letošní ruský nástupce Vitalij Tonkov. Třetím mužem družstva bude mladý Jaromír Romančík.  Kvalitou srší také tým LR COSMETIC - ADOS KTM team spoléhající na letošního suverénního mezinárodního mistra České republiky třídy MX2 Slováka Martina Kohúta, jakož i na jeho krajana Tomáše Bučence a na Jana Zarembu. Po více než dvouměsíční pauze, zaviněné zraněním ruky v závodě světového šampionátu MX3, se do sedla motokrosového stroje vrací exmistr republiky Martin Žerava, jehož spolubojovníky pod praporem UFO racing teamu budou Lukáš Houdek a Jaroslav Kochaníček. Za připomenutí stojí start úřadujícího mistra republiky třídy Veterán Miroslava Kučírka, po jehož boku budou barvy týmu TEAM MAX 2 hájit František Máca a zkušený motokrosový matador Miroslav Štaud.

Tipovat vítěze by bylo velmi ošidné, protože právě šampionát družstev téměř pravidelně přináší nečekané zvraty, často na úkor papírových předpokladů. A právě v divokém reji štěstí a smůly spočívá kouzlo tohoto závodu.

Z výsledků loňského závodu družstev
1. LR Cosmetic - ADOS Team I (Kohút, Michek, Bučenec)      23
2. Orion Litomyšl Harness (Bittner, Kadleček, Bartoš)             31
3. UFO racing team (Michalec, Žerava, Masařík)                       35
4. Motosportklub Netolice (Walkner, Staufer, Reisinger)          43
5. Team Hulho A (Weschta, Brockel, Smítka)                             47
6. Osička MX Team (Richier, Neugebauer, Čepelák)               53

S mistryní světa!
Téměř čtvrtstovka „amazonek“ z Německa, Nizozemí, Belgie, Chorvatska, Rakouska, Slovenska a České republiky se postaví na start vůbec prvního oficiálního ženského mezinárodního motokrosu na tuzemské půdě. Ženy pojedou v Lokti dvě jízdy na cca 20 minut + 1 kolo a jednoznačnou favoritkou by měla být letošní mistryně světa Němka Steffi Laierová. „To je úplně jiná třída, moc jsem jí titul přála,“ sklání německé závodnici poklonu bezkonkurenčně nejlepší česká motokrosařka Jan Bártová, která se stala propagační tváří ženské loketské premiéry. Zahraniční dívky zatím české motokrosařsky jezdecky převyšují, o čemž budou chtít diváky přesvědčit kromě Laierové také Nizozemka Nicky van Wordragenová, Chorvatka Snezana Debelicová, Rakušanka Selina Geyerhoferová či další nizozemská závodnice Shirley Verkadeová. Z našich motokrosařek věří Bártová nejvíc Barboře Laňkové a Lucii Simonové.

Družstva o 137.000 korun
Promotér PROFI AUTO IVECO CUPU 2009, brněnská AGENTURA FORSAGE, rozdělí v Lokti nejúspěšnějším družstvům finanční prémie podle klíče: 1. místo 50.000 Kč, 2. místo 35.000 Kč, 3. místo 25.000 Kč, 4. místo 17.000 Kč, 5. místo 10.000 Kč.


Další články sekce