KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

V USA asi bez Daniho

Text: Jiří Mikšík, Foto: Honda
14.07.2008
 

Účast Daniho Pedrosy na závodě v Laguna Seca - už za 5 dní, - je tak 50 : 50.

Zatímco jeho soupeři už jsou na cestě do USA, tak druhý muž průběžné klasifikace šampionátu, tovární jezdec Repsol Hondy Daniel Pedrosa, musel odletět nejdříve do Barcelony.

Pedrosa byl po svém pádu v šestém kole, kdy závod MotoGP suverénně vedl, nejdříve prohlédnut v Clinica Mobile, kde hlavní lékař závodů Grand Prix Dr. Claudio Macchiagodena diagnostikoval, že má španělský jezdec, kromě podmožděnin na rameni a loktu také zlomený levý ukazováček. Byl proto ihned dopraven vrtulníkem do Drážďan a dále na kliniku do Barcelony k doktoru Javieru Mirovi.

Zlomeniny prstů na ruce jsou velmi nepříjemným zraněním motocyklových jezdců, vždyť  prsty ovládají piloti brzdové a spojkové páčky a je k tomu potřeba určitá síla.

A jaké jsou možnosti léčby, na to nejlépe odpovídá na italských webových stránkách Dr. Claudio Costa: „Nejlepším léčebným prostředkem je operace, ovšem to by znamenalo vynechání závodu Laguna Seca a účast Dani Pedrosy teprve v Brně. Druhou možností je, že se Španělé rozhodnou zlomeninu léčit jinak, ovšem v tom případě je možné ještě větší poškození ruky a to bych nedoporučoval, osobně si tedy myslím, že Pedrosa v USA nepojede“, okomentoval celou situaci Dr. Claudio Costa.

Takže příští hodiny rozhodnou, zda Dani Pedrosa bude v USA na startu nebo ne...

Další články sekce