KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 8. srpna do 14. srpna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Valencia Superbike 1. závod

Text a foto: Petr Štola
Valencia  Superbike 1. závod
06.04.2008
 

Velké množství pádů provázelo první superbikový závod, který nakonec vyhrál Ital Lorenzo Lanzi.

V prvním závodě třídy superbike zvítězil Lorenzo Lanzi, který nejenže v posledním kole předjel Troye Baylisse, ale především vytěžil z pádu Maxe Neukirchnera a Carlose Checy, který v poslední zatáčce posledního kola ukončil snahu Němce o první vítězství. Smutná zpráva bohužel říká, že Neukirchner z celé situace odešel se zlomenou klíční kosti a na nějakou dobu tak musí na motocykl zapomenout.

 

Na druhém místě skončil nakonec Troy Bayliss, kterého následoval další Australan Troy Corser. Domácím fanouškům možná udělal radost čtvrtý Fonsi Nieto, pátý dojel protagonista závěrečného dramatu Carlos Checa.

 

Náš Jakub Smrž kvůli technickým problémům špatně závod začal, nicméně postupně si dokázal svou pozici vylepšovat. Po prvním kole byl na posledním, 30. místě. Pak ovšem začal předjíždět své soupeře a stahovat svůj odstup od bodovaných pozic, na kterých nakonec i přijel, když mu v cíli patřilo 14. místo. Nutno dodat, že mu k tomu pomohla i spousta pádů. V závodě totiž z jezdců jedoucích před Kubou havarovali Gimbert, Fuertes, Aoyama, Haga, Haga, Morales, Kagayama, Xaus, Fabrizio a nakonec již vzpomínaní Neukirchner s Carlosem Checou.

 

„Hned při startu se mi stalo něco s volnoběhem, který neklesal pod 3000 a to bylo znát v zatáčkách,“ říkal Jakub Smrž bezprostředně po závodě. „Nemohl jsem si na to zvyknout především při brzdění do zatáček. Navíc mě dost bolí záda, mám v nich několik injekcí. Když jsem si zvyknul na ten volnoběh, tak se moje časy zlepšily, ale už se s tím moc dělat nedalo. Uvidíme ve druhé jízdě.“

 

Další články sekce