KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Valencia Superbike 2. závod

Text a foto: Petr Štola
Valencia  Superbike 2. závod
06.04.2008
 

Noriyuki Haga konečně v letošní sezóně předvedl skvělou jízdu a po zásluze se radoval z vítězství ve druhém superbikovém závodě.

Noriyuki Haga zvítězil ve druhém závodě třídy Superbike, když se nejprve zbavil dotírajících Troye Baylisse a Carlose Checy a poté si vychutnal pohled z nejvyššího stupínku cílového pódia. Na druhém místě přijel se ztrátou 1,551 sekundy Australan Troy Bayliss. Třetí místo patřilo domácí hvězdě Carlosu Checovi, jenž se nejprve probojoval na absolutní čelo, ale poté kles opět zpět na čtvrté, když ho začaly ve druhé polovině pronásledovat technické problémy s motocyklem. Chyba nakonec šestého Kagayamy ho poslala na stupně pro vítěze. Za Checou přijel čtvrtý Ryuichi Kiyonari, pro něhož je to jeden z prvních dobrých výsledků. Pětici nejlepších uzavřel Troy Corser.

 Jakub Smrž do závodu špatně odstartoval, postupně ovšem dojel velmi početnou skupinu bojující o světové body. Tu prakticky celou předjel, a když v závěru závodu dokázal předjet i Roberto Rolfa a Kenana Sofuogla, mohl si připsat opět dva body za 14. místo, když na 9. Laconiho mu chybělo pouhých 5 sekund.

V celkové klasifikaci Mistrovství světa vede Troy Bayliss, který má na svém kontě 128 bodů. Druhý je Fonsi Nieto (80 bodů) a třetí Troy Corser (72). Náš Jakub Smrž je na 17. místě, na kterém má 17 bodů.

 

 

Další články sekce