KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Valentino Rossi vyhrál naposled v Estorilu

Text: Jiří Mikšík, Foto: Fiat Yamaha
10.04.2008
 

Od 16. září 2007 nevyhrál 7-násobný mistr světa Valentino Rossi závod Grand Prix. Naposledy to bylo právě v Estorilu 2007. Mezi Estorilem 2007 a Estorilem 2008 už proběhlo celkem 6 závodů bez \"Doctorova\" vítězství, tak dlouhou pauzu bez vítězství fenomenální Ital ještě v královské kubatuře nezažil.

„Poslední rok byl tento závod v Estorilu fantastický", vzpomíná hodně rád Valentino. "Souboj s Pedrosou byl určitě "highlight" poslední sezóny mezi námi dvěma. Doufám, že se mi to o víkendu podaří zopakovat".

V posledním závodě chybělo jezdci týmu Fiat - Yamaha k prvnímu místu pouze několik vteřin. Dani Pedrosa byl před domácím publikem přece jen o malý kousek lepší, než italský jezdec. Ale proti Qataru zajel Rossi o hodně lépe a má také před Estorilem hodně sebedůvěry. „Byl to teprve můj druhý závod na pneumatikách Bridgestone. Po těžkém víkendu v Qataru byl Jerez výborný pro morálku celého týmu. Naše Yamaha-M1 byla hodně silná a pneumatiky fungovaly až do konce perfektně", říká dále tovární jezdec Yamahy.

Poražený se ale Rossi vůbec necítí, ba naopak. Ačkoliv někteří fanoušci už ho zatratili. Ovšem velké osobnosti motocyklové silnice jako Randy Mamola nebo Giacomo Agostini si myslí, že Rossi ještě není za zenitem své výkonnosti, že pouze potřebuje znovu jednou prolomit "pouhá" podiová umístění a vyhrát.

"Doufám, že v Estorilu budu bojovat o vítězství, Portugalsko mně vždy sedělo. A jel jsem zde už několik výborných závodů, a hlavně s Yamahou", je si vědom momentálně třetí muž průběžné klasifikace. 10 bodů ho dělí od Dani Pedrosy a 5 bodů od stájového kolegy Jorge Lorenza. Ovšem na mistra světa Stonera má "Doctor" náskok, i když jen jeden jediný bod...


Další články sekce