KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Vallelunga SBK 1. závod

Foto: Marek Paulíček, MPA Foto
Vallelunga  SBK 1. závod
21.09.2008
 

Noriyuki Haga vítězí v úvodním závodě superbiků, náš Jakub Smrž vybojoval 3 světové body.

Obrovský souboj mezi Maxem Biaggim, Noriyuki Hagou, Troy Corserem a Carlosem Checou, doprovodil úvodní kola prvního závodu superbiků na okruhu Vallelunga. V polovině tohoto závodu se na čele vytvořila dvojice Haga-Biaggi, která se snažila ujet svým dvou pronásledovatelům, ke kterým se přidal Australan Troy Bayliss. Se ztrátou se ovšem nehodlal smířit další Australan Corser, který se vydal na stíhací jízdu vstříc dotažení k vedoucí dvojici. Tři kola před cílem se mu to také podařilo a ihned se snažil zapojit do boje o vítězství. O to se nakonec opravdu porvali pouze Biaggi s Hagou, který v tomto závodě i zvítězil, když na tiskové konferenci po závodě Haga zdůraznil bolest jeho těla po pátečním brutálním pádu na mokrém asfaltu. Druhý skončil v závodě Max Biaggi, který si po závodě stěžoval na špatné pneumatiky. Nakonec spokojený se třetím místem byl i Troy Corser. Na čtvrtou pozici se v závěru propracoval Němec Max Neukirchner, který na pátou příčku odsunul Carlose Checu. Šestici nejlepších uzavřel vítěz superpole Troy Bayliss, který i nadále neohroženě vede celkové pořadí letošního šampionátu.

Náš Jakub Smrž se celý závod postupně prokousával startovním polem. Během své cesty zajížděl vynikající časy, které byly na hranici nejlepší pětky. Již po šesti kolech se ze své 21. startovní pozice dostal na 17. místo,  v polovině závodu pak již jezdil na 14. pozici, kde bojoval se třináctým Lavillou, před kterého šel pět kol před cílem. Kuba během dvou kol zlikvidoval odstup od dvanáctého Fonsi Nieta, a  přestože na něj v závěrečných kolech útočil, předjet se mu ho nepodařilo. Jakub Smrž tak z prvního závodu vybojoval 3 světové body.

Jeho bratr Matěj Smrž absolvoval svých prvních 98,64 kilometrů závodu mistrovství světa superbike. Tyto kilometry pro něj byly vesměs osamělou jízdou, kterou Matěj ukončil 21. místem v cíli.

Vallelunga – SBK 1. závod:
  1.- Noriyuki Haga (JPN-Yamaha) 39:25,030 / 24 kol
  2.- Max Biaggi (ITA-Ducati) +0,129
  3.- Troy Corser (AUS-Yamaha) +0535
  4.- Max Neukirchner (GER-Suzuki) +5,188
  5.- Carlos Checa (SPA-Honda) +6,693
  6.- Troy Bayliss (AUS-Ducati) +7,993
  7.- Michel Fabrizio (ITA-Ducati) +16,976
  8.- Roberto Rolfo (ITA-Honda) +18,359
  9.- Yukio Kagayama (JPN-Suzuki) +19,214
10.- Shinichi Nakatomi (JPN-Yamaha) +19,386
------------------------------------
13.- Jakub Smrž (CZE-Ducati) +25,186
21.- Matěj Smrž (CZE-Honda) +1:16,985


Další články sekce