KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Vallelunga SSP závod

Foto: Marek Paulíček, MPA Foto
Vallelunga  SSP závod
21.09.2008
 

Jonathan Rea vítězí v závodě supersportů, náš Patrik Vostárek končí na 21. místě, Matthieu Lagrive závod nedokončil.

Ihned po startu se na čelo dostal Jonathan Rea, kterého následoval týmový kolega Andrew Pitt. V těsném sledu za nimi jezdil úvodní kola Robbin Harms, Broc Parkes, Eugene Laverty, Barry Veneman a Joan Lascorz. Od sedmého kola však začal ujíždět Jonathan Rea, který si na čele závodu vytvářel náskok na šestičlennou skupinu pronásledovatelů.

Od poloviny závodu jistil Rea své vedení třísekundovým náskokem. Za ním bojovala trojice Parkes, Laverty a Pitt. Ovšem přišlo 18. kolo a s ním pád Australana Pitta, který se snažil využít malého místa, které nechal Eugene Laverty v jedné pravotočivé zatáčce. Laverty sice při kontaktu s Pittem ztratil, nicméně stroj ještě udržel a dále pokračoval na třetím místě, kde měl nyní ztrátu čtyř sekund na svého týmového kolegu a vítěze kvalifikace Broca Parkese. Závěrečná kola již změny na čele nepřinesla a tak se z vítězství radoval Jonathan Rea, ze druhého místa Broc Parkes a ze třetího Eugen Laverty, který bronz uhájil před dotírajícím Joanem Lascorzem. Pětici nejlepších doplnil již s další třísekundovou ztrátou Barry Veneman.

Matthieu Lagrive z českého Intermota se po startu z osmé pozice propadl na místo čtrnácté. Po úvodních kolech se dostal přes Vizzielle na 13. místo, pak však najednou o sekundu na kolo zpomalil, čehož využil Ivan Clementi k překonání a odsunutí Lagriveho na 14. pozici. Když Matthieu kapituloval dalšímu jezdci, ukončil závod v devátém kole zajetím do boxů ke svým mechanikům.

Patrik Vostárek odstartoval sedmadvacátý, v pátém kole byl na místě 25., později dokonce na 24. místě. V polovině závodu se však přes něj dostali Crowe a Perret, navíc na něj velmi tlačil Maďar Nemeth. Celá čtveřice bojovala o každou pozici. V předposledním kole šel na čelo této čtveřice náš Patrik Vostárek, který svou 21. pozici následně udržel až do cíle závodu.

V celkovém pořadí i nadále vede Andrew Pitt, který má i po Vallelunze 169 bodů. Na druhém místě je Jonathan Rea, jenž si i díky dnešnímu vítězství připsal při své premiérové sezoně v mistrovství světa 158 bodů. Třetí místo drží, dnes i díky trestu za projetí šikanou dvanáctý, Joshua Brookes (141 bodů). Matthieu Lagrive je na 13. pozici (43).

Vallelunga – SSP závod:
  1.- Jonathan Rea (GBR-Honda)  / 22 kol
  2.- Broc Parkes (AUS-Yamaha) +2,971
  3.- Eugene Laverty (IRL-Yamaha) +6,461
  4.- Joan Lascorz (SPA-Honda) +7,135
  5.- Barry Veneman (HOL-Suzuki) +10,945
  6.- Robbin Harms (DEN-Honda) +14,412
  7.- Gianluca Nannelli (ITA-Honda) +14,557
  8.- Didier Van Keymeulen (BEL-Suzuki) +19,286
  9.- Mark Atchinson (AUS-Triumph) +23,854
10.- Joshua Kurt Hayes (USA-Honda) +31,193
------------------------------------
22.- Patrik Vostárek (CZE-Honda) +1:16,595
DNF Matthieu Lagrive (FRA-Honda)


Další články sekce