KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ve Švédsku odstartuje letošní Mistrovství světa Enduro

Tisková zpráva Yamaha Racing
Ve Švédsku odstartuje letošní Mistrovství světa Enduro
12.03.2008
 

Již pouze několik dní zbývá do zahájení Mistrovství světa Enduro 2008, na které v těchto dnech odjíždí i tovární UFO Team Corse Yamaha.

Ve švédském Ostersundu, hluboko uvnitř srdce skandinávské země, proběhne start sezóny WEC již potřetí v řadě. Po tomto úvodním podniku, jenž proběhne za opravdové zimy, se týmy přesunou napříč Evropou za teplejšími podmínkami do Portugalska a Španělska.

 

Švédské kolo světového šampionátu je jedinou událostí, kde jezdci používají k překonání sněhu a ledu pneumatiky s hřeby. Nadcházející víkend by měly provázet nulové teploty a rozježděné, sněhové koleje, které jistě vytvoří specifické podmínky pro endurové soutěže.

 

V týmu UFO Corse Yamaha bude v kategorii Enduro 2 bojovat o svůj první světový titul Francouz Johnny Aubert, tento několikanásobný vítěz závodů WEC bude čelit nejúspěšnějšímu jezdci Mistrovství světa, sedminásobnému šampiónu Juha Salminenovi z Finska. Aubert, který vstoupí do své třetí kompletní sezóny WEC, očekává, že zahajovací soutěž této sezóny bude velmi náročná, přesto věří v dobrý výsledek, kterým by mohl zahájit svou cestu za korunou třídy E2.

 

„Můj cíl pro letošní sezónu není nic jiného než vyhrát titul Mistra světa ve třídě Enduro 2,“ říká Johnny Aubert. „Minulý rok jsem ukázal. Že můžu vyhrávat závody a i když jsem nedokázal získat titul E2, skončil jsem v posledních závodech mezi nejlepšími a vyhrál jsem mezinárodní šestidenní v Chile. Porazit Salminena určitě nebude snadné, ale já jsem připravený bojovat.“

 

Úspěchu bude chtít tým UFO Corse Yamaha dosáhnout také ve třídě Enduro 1, kde bude bojovat s Italem Simone Albergonim. Vicemistr světa z poslední sezóny je již v pořádku po zranění zad, které ho donutilo vynechat loňskou šestidenní. Stejně jako Aubert bude i Albergoni zapojen do tuhé bitvy proti trojnásobnému Mistru světa Ivanu Cervantesovi, ale také Mistru světa třídy E2 Mikovi Aholovi.

 

„Již jsem jednu sezónu s Yamahou absolvoval a nyní jsem připraven na začátek další sezóny,“ říká Ital Albergoni. „První závod ve Švédsku není zrovna závodem, kde jsem měl v posledních dvou letech štěstí, ale těším se na to, až se šampionát vrátí na jih Evropy. Letos je ve třídě E1 několik opravdu rychlých jezdců, ale já se těším na boj o titul.“

 

Společně s Albergonim bude v barvách UFO Corse Yamaha Teamu bojovat o pódiová umístění Španěl Cristobal Guerrero. I přes zranění v posledním závodě Indoor World Cupu pojede Guerrero s Albergoni a navíc s třetím jezdcem týmu Maurizio Micheluzem o co nejlepší umístění v každém závodě sezóny, stejně jako tomu bylo v loňském roce, kdy tovární tým Yamahy patřil k dominantám šampionátu třídy E1.

 

2008 Maxxis World Enduro Championship

15.-16. března GP Švédska (Östersund)

29.-30. března GP Portugalska (Vale de Cambra)

05.-06. dubna GP Španělska (Sitges)

14.-15. června GP Polska (Kwidzyn)

19.-20. července GP Walesu (Llanidloes GB)

26.-27. července GP Francie (Uzerche)

27.-28. září GP Itálie (Piediluco)

11.-12. října GP Evropy (Alès – France)

 

 

Další články sekce