KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Věnec nebo kotrmelec

Tisková zpráva týmu Intermoto Czech
Věnec nebo kotrmelec
29.09.2009
 

Ve třetím závodě na domácí půdě neviděl jezdec týmu KL Intermoto Massimo Roccoli po pádu cílovou šachovnici závodu. Naopak o bodový příděl pro hradecký tým se postaral ve své premiéře Olivier Four.

Massimo patřil mezi absolutní špičku už od prvních tréninků a svoji snahu korunoval ziskem první řady startovního roštu (letos už podruhé). Olivier startoval poprvé v životě v závodě MS a poprvé na Hondě a do závodu odstartoval ze šesté řady.Před závodem byl celý tým smířen s faktem, že Massimo půjde do závodu doslova po hlavě – prostě věnec nebo kotrmelec. Skvěle se mu podařil start, pár okamžiků jel dokonce na čele celého startovního pole. V souboji o čtvrté místo ale v sedmém kole bohužel havaroval. Jezdec je naštěstí v pořádku na rozdíl od jeho motocyklu. Olivier se neustále pohyboval na hranici bodované patnáctky a nakonec z toho bylo skvělé 13. místo a tři body. Co víc si přát? Francouzský pilot se velice pochvalně vyjádřil jak o Hondě, na které startoval, tak i o práci celého týmu.

Joska Kubíček, manažér týmu:
„Massimo měl reálnou šanci na podium, bohužel přišel pád a tím i konec všech nadějí. Nyní už budeme zase realisticky vzhlížet k dalšímu závodu. Jak Massimo, tak i Olivier, který se na domácí závod velice těší, mají předpoklady zajet kvalitní výsledek.“

Ve třídě Superstock 600 doplatilo celé jezdecké pole na páteční zrušení tréninku kvůli mastné a kluzké trati. Dva třicetiminutové sobotní tréninky byly na seznámení se s novou tratí opravdu žalostně málo.

Joska Kubíček, manažér týmu:
„Ze strany organizátorů jsme neustále ubezpečováni, že chtějí tuto třídu určenou mladým jezdcům zachovat a dále zkvalitňovat. To, co se ale dělo na Imole, tomu rozhodně neodpovídá.“


Další články sekce