KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Veneman v IDM na BMW

Toto: Ten Kate Honda
Veneman v IDM na BMW
06.12.2009
 

S cílem zaměřit se na vývoj motocyklu a pokusit se vybojovat titul, vstoupí do IDM Superbike holandský závodník Barry Veneman.

Barry Veneman v polovině letošní sezony ztratil místo ve svém dlouholetém týmu Suzuki Hoege, který po závodě v americkém Salt Lake City skončil se závodní činností na světové úrovni (mimo jiné svůj kamión ihned prodal polskému týmu Grandys Duo Suzuki). Záchranu sezony v Mistrovství světa Supersport našel Veneman v dealerovi motocyklů Honda v Nizozemí, panu George Whitemu, který svému krajanu umožnil dokončit sezonu na motocyklu z roku 2008 týmu Ten Kate. Jenže pro rok 2010 se pan White rozhodl dále podporovat pouze mladého evropského šampióna Superstock 600 Gino Reye, což znamená, že Barry Veneman si musí hledat místo někde v méně ekonomické dimenzi.

Veneman nakonec své místo našel v německém šampionátu IDM Superbike, kam směřuje s týmem Alpha Technik/Van Zon BMW, ve kterém bude dělat týmového kolegu belgickému jezdce Werneru Daemenu, jenž v týmu zůstává i pro následující sezonu.


Další články sekce