KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. listopadu do 27. listopadu 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Vermeulen v sedmém nebi

Text a foto: Tisková zpráva Suzuki; Zpracoval: PŠ
Vermeulen v sedmém nebi
16.01.2008
 

Australská hvězda týmu Rizla Suzuki MotoGP Chris Vermeulen pojede v roce 2008 seriál MotoGP s novým číslem na svém motocyklu.

Chris Vermeulen, jezdec týmu Rizla Suzuki MotoGP, vstoupí do letošního seriálu MotoGP s novým číslem na svém stroji GSV-R, na počest svého slavného vzoru Barry Sheena pojede Vermeulen s číslem sedm. Sympatický jezdec doufá, že toto číslo mu přinese stejné úspěchy jako jeho vzoru a rádci, kterým byl právě dvojnásobný Mistr světa Barry Sheene. 

Letos 25 roků starý jezdec z australského Queensladu přišel do Evropy v roce 2000, když následoval radu Barry Sheena. Celou svou kariéru myslel na to, jak bude jezdit na Suzuki s číslem sedm, tak jak to měl Mistr světa třídy 500 ccm z let 1976 a 1977, který prohrál v roce 2003 boj se zákeřnou rakovinou. Během svých prvních dvou let v MotoGP jezdil Vermeulen s číslem 71. Šanci na změnu čísla mu dal svým odchodem Carlos Checa a tak Vermeulen tuto příležitost ihned využil. 

Chris Vermeulen bude s novým číslem závodit poprvé v katarském Losailu, kde v neděli 9. března 2008 začíná letošní seriál MotoGP. Jeho týmovým kolegou bude Loris Capirossi, který bude používat jeho důvěrně známé číslo 65. Pro Capirossiho to bude závodní debut se strojem Suzuki GSV-R.

Chris Vermeulen:
„Jsem opravdu potěšený, že jsem si zabezpečil číslo sedm pro můj stroj roku 2008. Barry měl obrovský vliv na mou kariéru a já jsem vždy pomýšlel na to, že budu závodit se Suzuki, na které bude číslo sedm, které on tak proslavil, jen doufám, že budu nyní mít stejné úspěchy jako on! Pro mne byla čest jezdit v Anglii na jeho motocyklu při jedné události a potom také použít na mé motorce při loňském závodě na Phillip Island retro-malbu, která byla inspirovaná jedním ze Sheenova motocyklu. To bylo až děsivé. Jezdit s číslem sedm je pro mne jako třešnička na dortu. Je to již přes třicet let, co Barry vyhrál svůj druhý titul a já udělám vše proto, abych ho následoval a mou sedmičku učinil také šťastným číslem!“

 


Další články sekce