KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. ledna do 5. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Vrátí se Rossi na čtyři kola?

Foto: Fiat Yamaha Team
Vrátí se Rossi na čtyři kola?
15.12.2009
 

Ano, je to tak, Valentino Rossi začal svou kariéru na čtyřech kolech a pravděpodobně by jí tam chtěl i ukončit.

Valentino Rossi odstartoval svou úspěšnou kariéru motocyklového závodníka jako motokárový jezdec. „Podvozek byl upravený na 60cc, ale mě se tam líbil 100cc,“ vzpomíná na začátky závodění svého syna jeho otec Grazziano Rossi, sám vítěz tří závodů Grand Prix 250cc.

Valentino Rossi byl na motokárové scéně velmi úspěšný, jenže velké nároky na rozpočet donutili rodinu Valentina Rossiho změnit plány. Mladý Rossi proto začal jezdit na méně finančně náročných motocyklech minibike. Zbytek již znáte, …. 9 titulů Mistra světa, 103 vítězných závodů Grand Prix…

Zejména na konci tohoto roku Rossi několikrát ukázal, že jeho talent jako jezdce v automobilu, je obrovský. Již několikrát ve své kariéře vyhrál Rally Monza, absolvoval start v závodě Mistrovství světa Rally, testoval vůz Formule 1, závodil na okruhu s různými vozy různých kategorií. Ferrari se již nechalo slyšet, že by Rossimu nabídlo práci. Zlatý chlapec zatím odolává, ale jak dlouho?

„Na závody v autě je zatím čas, zatím vidím kariéru na motorkách,“ říká Valentino Rossi, ale vzhledem k jeho výsledkům z letošních automobilových závodů je opravdu pouze otázkou, jak dlouho bude ještě závodit? Do posledního důležitého rekordu v Grand Prix mu chybí již pouze 20 vítězství, což při trendu posledních sezon znamená ještě tak 4-5 let v MotoGP.... poté zbude již pouze jediný rekord – počet titulů Mistra světa. Bude toto další cíl, nebo Rossi odejde?


Další články sekce