KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. ledna do 5. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Výborný návrat Lukáše Rážka

Tisková zpráva Lukáše Rážka
Výborný návrat Lukáše Rážka
16.06.2008
 

Po bezmála tříleté pauze se do sedla závodního motocyklu vrátil Lukáš Rážek, který si hned z prvních dvou závodů této sezony veze důležité body, ale i vítězství v MEZ MČR 125GP na okruhu Pannoniaring.

Alpe Adria + MMČR Pannoniaring, 25. 5. 2008

Lukáš Rážek:

"Když nepočítám svezení na skútru, tak jsem dva a půl roku neřídil žádnou motorku. Až poprvé ve čtvrtek jsem si dal tréninkovou dávku čtyř volných jízd. S motorkou jsem se sžil takřka ihned a každou jízdou jsem se zlepšoval. Zanedlouho bylo těžko uvěřitelný, že mam za sebou nějakou pauzu.

 

Do závodu jsem si vyjel sedmou startovní pozici. Start se mi povedl a já vyrazil jako druhý, cílem prvního kola jsem projel pátý. Pak se mi podařilo předjet Jantulíka a na dlouho jsem se usadil do čela skupiny, která díky odstoupení Maďara Sebestyena a lehkému pádu Káji Peška, bojovala o druhé místo.

 

Bylo obtížné jet pořád v čele skupiny, a tak jsem uvítal, když se přede mne prosadil Maďar Alen Gyorfi na českém Fgr, já se za něj zavěsil a mohl jsem šetřit síly na závěr závodu. Alen jel precizní jízdu a bylo těžké se před něj dostat, ale výjezd poslední zatáčky závodu se mi povedl a dojeli jsme loket na loket do finiše.

 

O dvě tisíciny sekundy jsem tenhle souboj vyhrál a mohl se radovat z druhé příčky celkově za Italem Gnanim a jako nejlepší z Čechů také z vítězství v Českém Mistrovství. Lepší comeback jsem si nemohl přát."

 

UEM cup + Alpe Adria Rijeka 15. 6. 2008

Lukáš Rážek:

"Na svůj letos druhý závod jsem vyjížděl s velkým očekáváním, protože jsem dostal šanci jet na novější motorce. Navíc po skvělém výsledku v Maďarsku jsem si věřil hodně vysoko.

 

Na okruh jsme dorazili ve čtvrtek, ale pršelo - v pátek a v sobotu se navíc přidal silný vítr. Jen málokrát se se štěstím dalo vyjet na suchou trať.

 

Motorka mi padla rychle do ruky, ihned jsem zajel vcelku slušné časy, ale s větrem v kvalifikaci jsem se nedokázal až tak dobře srovnat a bylo z toho šesté místo na startu.

 Start se mi povedl, ale dopředu se dostal pomalejší jezdec, já zaváhal a ztratil kontakt s ostatními jezdci, kteří mi začali odjíždět. Nedokázal jsem zajíždět ani stejně rychlé časy jako Prášek s Jantulíkem a tak jsem osamoceně jezdil na sedmém místě. Po pádu Chorvata Nevra jsem nakonec dojel na šestém místě.

Jistě to jsou důležité body do celkové klasifikace, kde mi i přes absenci na první Rijece patří prozatímní čtvrté místo, ale tento závod byl pro mě zklamáním.

 

Děkuji Heron racing teamu a hlavně tátovi, že mi umožnili v tomhle závodě startovat."

 

 

Další články sekce