KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. září do 2. října 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Vyhlášení silničářských mistrů 2009

Text a foto: Petr Štola
Vyhlášení silničářských mistrů 2009
12.10.2009
 

V útulném prostředí sálu restaurace Koruna v Hořicích v Podkrkonoší proběhlo vyhlášení letošních vítězů šampionátů silniční sezony.

Po letech důstojné vyhlášení Mistrů ČR v závodech silničních motocyklů viděly o víkendu východočeské Hořice v Podkrkonoší. Stín mizerného vyhlášení posledních let sice seděl nad cestou několika oceněných, nicméně ti, kdo do Hořic přijeli, byli svědky plného sálu, skvělého moderování a výborné nálady.

Jako první přišly na řadu kategorie minibike, kde byli postupně odměněni Filip Salač, Martin Gbelec, Matěj Vít za třídu Minibike 40 Junior A, za kategorie Senior Open 50 Pavel Gellner, Jaroslav Štipčák a Jan Malina, Senior Open mini/midi 40 Karel Hanika, Radek Sokol, Jan Drkoš a za kategorii Czech Senior Open Vít Bromovský, Pavel Roháč a Petr Bican (prosím omlouvám se za případný špatný sled kategorií, či jmen v jednotlivých kategoriích).

Poté se moderování ujal ředitel projektu MotoGP na TV Nova a sám závodník tělem i duší, Václav Svoboda, který skvěle uváděl postupně všechny kategorie veteránského Přeboru ČR. Jako první se dostala na řadu jízda pravidelnosti, ve které letos dominoval Ing. Arch. Martin Pour, jenž s NSU 350 vyhrál všechny závody této kategorie. Na závěrečném pódiu této sezony, tedy na pódiu vyhlašování Mistrů ČR, jej doplnil druhý Jan Ženíšek a třetí Jiří Tenkl. Po JPHZM přišly na řadu kategorie ostrého závodění veteránů, tedy Přebor ČR klasiků. Zde byli postupně vyhlášeni za třídu do 175cc Eduard Klimek ml., Zdeněk Fojtík a Karel Kalina, za třídu do 250cc Lubomír Koudelka, Petr Krsev a Miloš Thér, za třídu do 350cc Martin Holanec, Martin Veselý a Lukáš Bělič, za třídu do 500cc Jiří Serbousek, Jan Volák a Karel Kafuněk, no a za nejsilnější třídu do 750cc pak Petr Kunz, Marcel Kučinský a Jiří Lefan.

Po vyhlášení veteránu se slova ujali Láďa „Larry“ Kočí a Joska Kubíček, kteří vyjma kategorie supermono, kterou představil dlouholetý účastník této třídy Vašek Svoboda, představovali postupně všechny nejlepší ve „velkém“ mistráku. Přebory volných tříd zastupovala ještě nejlepší trojice, mistrovské třídy pak byly tradičně vyhlašované pro pět nejlepších jezdců sezony.

Vyhlášení se tak týkalo těchto jezdců, i když v několika případech se jmenovaní vyhlášení z různých důvodů nezúčastnili, což byla škoda, protože oproti předchozím letům se tentokrát ujali pořádání této akce lidé z Autoklubu Hořice, a i tentokrát odvedli znamenitou práci, kterou prakticky všichni přítomní ocenili závěrečným potleskem. Věřím, že pokud ve stejném duchu proběhne i příští vyhlášení, zcela jistě se ho zúčastní všichni odměnění, vždyť akce to byla opravdu povedená.

Přebor ČR 250-600: Ondřej Korčák, Ondřej Bukovský, Richard Sedlák
Přebor ČR přes 600: Tomáš Milíchovský, Petr Řezníček, David Valenta
Mistrovství ČR Supermono: Johannes Kehrer (D), Libor Kamenický, František Loučka
Mistrovství ČR 125 Sportproductin: Jiří Klejch, Radek Lamich, Anežka Svobodová, Pierre Coppa (I), Petr Mirovský
Mistrovství ČR 125 GP Junior: Ladislav Chmelík, Nicol Marcone, Tomáš Vavrouš, Jakub Kornfeil, Jakub Jantulík
Mistrovství ČR 125 GP: Michal Prášek, Petr Zářecký, Tomáš Vavrouš, Oldřich Podlipný, Ladislav Chmelík
Mistrovství ČR Superstock 600: Tomáš Holubec, Václav Bittman, Michal Salač, Igor Kaláb, Michal Chalupa
Mistrovství ČR Supersport: Jiří Brož, Ondřej Korčák, František Loučka, Miloslav Beznoska, Jiří Fejta
Mistrovství ČR Superstock 1000: Michal Filla, Radomil Rous, Tomáš Mikšovský, Michal Šembera, Pavel Ouda
Mistrovství ČR Superbike: Miloš Čihák, Zdeněk Brabec, Jiří Dorňák, Jaromír Švec, Tomáš Mikšovský

Závěrem mi dovolte vyzdvihnout účast několika jedinců. Na rozdíl od některých, kteří pořadatelům neposlali ani žádnou omluvu své neúčasti (jasně, není povinná), se našli i tací, kteří prostě mají tento sport rádi a využijí každé příležitosti, aby se akcí okolo silničního závodění zúčastnili, či alespoň poslali své zástupce, když se sami nemohou dostavit. Absolutní poklonu pak zaslouží František Loučka, který byl oceněn jak mezi jezdci Supermona, tak ve třídě Supersport a převzít si cenu přijel do Hořic, i když je po pádu na německém okruhu Froehburg vážně zraněn. Se zlomenou pánví a na vozíku s úsměvem odpovídal na otázky Vaška Svobody a pózoval se svými soupeři před objektivy fotografů i kamer televizních štábů. A náš vzkaz.... „Franto, od nás máš jednoznačně palec nahoru!“

Fotogalerie z vyhlášení Z D E ............


Další články sekce