KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Vyjádření Ducati k testu motocyklů MotoGP Maxem a Troyem

Text: TZ, Jiří Mikšík, Foto: Petr Štola
Vyjádření Ducati k testu motocyklů MotoGP Maxem a Troyem
17.04.2008
 

Livio Suppo, tedy muž zodpovědný za projekt Ducati Marlboro MotoGP se vyjádřil oficielně k eventuelnímu testování motocyklu Desmosedici GP8 superbikovými jezdci této značky, Maxem Biaggim a Troyem Baylissem.

Oba dva jmenovaní piloti se momentálně zůčastňují na produkčních motocyklech Ducati mistrovství světa superbiků. A mohli by v nejbližším čase testovat prototypy MotoGP o obsahu 800 cc, které v šampionátu jezdí Marco Melandri a oba dva jezdci satelitního týmu, Toni Elias a Sylvain Guintoli, a kteří zatím nezajíždějí výsledky, které se od nich očekávají.

 

Reglement mistrovství světa totiž říká, že týmy MotoGP musí dopředu nahlásit přesné termíny testů, kterých se zůčastní nominovaní piloti kubatury MotoGP. V normálním případě je to vždy jeden den po závodě Grand Prix, tak jako to bylo v Jerezu a nyní v Estorilu.

 

A jelikož pouze mistr světa Casey Stoner je schopen jezdit konkurence schopné časy, tak se Ducati rozhodla k dalším privátním testům.

 

Zatímco Troy Bayliss už jel na Ducati závody MotoGP, tak Max Biaggi má mnohaleté zkušenosti v tomto šampionátu. Oba dva tedy mohou dodat důležité poznatky z testování a zlepšit současnou situaci, neboť Honda a Yamaha se na začátku sezóny 2008 neuvěřitelně proti minulé sezóně zlepšily.

 

Ale dejme raději slovo Livio Suppovi: "Situace okolo Marca není jednoduchá a jednoduché není ani řešení problému. Musíme se pokusit zjistit, zda je na motocyklu něco zvláštního, co ale pomáhá pouze Caesymu, nebo je to pouze Marcův pocit. Reglement nám neumožňuje testovat s továrními jezdci na okruzích MotoGP, jen pouze v určitých případech. A tak přemýšlíme o tom, že necháme testovat tyto motocykly od Maxe a Troye."

 

A Supo dále vysvětluje: "Máme v superbicích dva jezdce s mnoha zkušenostmi ze závodů MotoGP a oba dva mají navíc hodně rozdílné styly jezdění. Oba dva jsou na superbikových motocyklech hodně rychlí a tak by pro nás bylo jistě zajímavé znát jejich názor."

 

Livio Suppo dále potvrdil, že Japonec Shinichi Ito (41 let) převezme dočasně testovací úlohy Bridgestone-Ducati od Niccola Canepy. Mladý Ital se totiž zranil při scooteru na noze.

 

 

Další články sekce