KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Výstava Motocykl 2008 - prezentace speedway

Text a foto: Petr Štola
Výstava Motocykl 2008 - prezentace speedway
05.03.2008
 

Prezentace ploché dráhy, finální instalace jednotlivých stánků, ale i mnoho dalšího proběhlo dnes na výstavišti v pražských Holešovicích, kde dnes začala tradiční výstava Motocykl 2008.

Patrně nejdůležitější částí dnešního dne z pohledu našeho serveru, tedy z pohledu motocyklových závodů, byla prezentace ploché dráhy a její letošní vrcholné závody. Prezentace proběhla v pavilónu firmy Fuchs Oil s.r.o., generálního partnera naší ploché dráhy. Před přítomnými novináři a příznivci tohoto krásného sportu se postupně představili zástupci okruhu z Mariánských lázní, Prahy-Markéty a Pardubic. Tam všude se totiž v letošní sezóně představí světové elita.

 

Jako první však vystoupil pan Petr Moravec, předseda svazu ploché dráhy, který krátce informoval o letošním dění a uvítal přítomné média a fanoušky tohoto sportu. Poté již moderátor Standa Berkovec postupně uváděl zástupce jednotlivých okruhu, kteří stručně prezentovali svůj vrchol sezóny. Jako první přišli pánové Míra Musil a Martin Čepela, tedy představitelé AMK Mariánské Lázně, kteří představili finále v dlouhé ploché dráze, jenž se do naší země vrací po více jak deseti letech. Jen připomínáme, že se pojede 24. května. Pan JUDr. Petr Ondrašík naopak představil Grand Prix ČR na Markétě (2. srpna), ale také akce pražského klubu, kterými podporují nadějnou mládež. Poslední ze zástupců okruhů byl pan Evžen Erban, z pardubické dráhy, který představil jejich vrchol, respektive jejich tři vrcholy – Zlatou stuhu juniorů (3. října), finále Mistrovství světa juniorů do 21 let (4. října) a především jubilejní 60. ročník Zlaté přilby Pardubic (5. října). Organizátoři nejstaršího volného závodu na světě, tedy Zlaté přilby, plánují na letošní rok velkolepé oslavy, na které mimo jiné chtějí pozvat všechny žijící dosavadní vítěze. Jako poslední pak prezentoval podporu ploché dráze pan Ing. Pavel Brož ze společnosti FUCHS Oil s.r.o.

 

Na tiskové konferenci nechyběli ani zástupci jezdců. Své plány a průběh zimní přípravy prezentovali bratři Aleš a Lukáš Drymlové.

 

Na fotografie z tiskové konference, ale i na fotografie ze zahájení výstavy, se můžete podívat v sekci OSTATNÍ/FOTOGALERIE jak jistě poznáte, všechny fotografie mají jedno společné téma – motocyklové závody!

 

 

Další články sekce