KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Waldmann a Wimmer koupili továrnu MZ

Text: Jiří Mikšík, Foto: Kiefer Racing
22.03.2009
 

Bývalí němečtí jezdci Grand Prix Ralf Waldmann a Martin Wimmer se dali na podnikání. V minulých dnech totiž koupili motocyklovou továrnu \"Motoren- und Zweiradwerk Zschopau\", nebo-li ve zkratce MZ, která byla v prosinci loňského roku uzavřena.

Ralf Waldmann (42 let) je jedním z nejznámějších německých silničních jezdců, který vyhrál celkem 20 závodů Grand Prix ve třídách do 125 a 250 ccm. Do historie a podvědomí motocyklových fanoušků se zapsal především v letech 1996 a 1997, kdy se stal dvakráte více-mistrem světa dvěstěpadesátek (za Maxem Biaggim), kdy mu k titulu chybělo 6 resp. o rok později 2 body.

Jeho společníkem je Martin Wimmer (51 let), který v letech 1980 až 1991 stál celkem 16x na bedně při závodech mistrovství světa, a vyhrál celkem 3 závody Grand Prix ve dvěstěpadesátkách.

Tento plán se podařilo realizovat během minulého týdne, kdy Waldmann potvrdil, že první peněžní částka byla zaplacena a nic tedy nestojí v cestě, aby se znovu rozjela v prosinci zastavená výroba. Bude se jednat o tradiční produkční motocykly tříd 125 a 250 ccm a dále o skútry. Jednotlivé díly k celkovému dokončení těchto motocyklů v Zschopau budou potom pocházet i ze zahraničí, především pak z dálného Východu.

 

Další články sekce