KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Warm upy v Catalunyi

Foto: Auto Kelly CP GP Team
Warm upy v Catalunyi
08.06.2008
 

Do deštivého rána se probudila španělská Barcelona. Déšť sice před ranními warm upy ustál, nicméně poznamenal průběh samotných zahřívacích tréninků.

125cc

Vítězem na mokrém asfaltu se stal Američan Stevie Bonsey, který však o 9 sekund zaostal za rekordem okruhu. Druhý nejrychlejší byl domácí Nicolas Terol, který na Bonseye ztratil šest desetin. Třetím nejrychleji trénujícím mladíkem byl Ital Lorenzo Zanetti. Zcela propadl Simone Corsi, který zajel pouze tři kola a skončil na posledním, 38. místě. Jen o jednu pozici lépe skončil Němec Stefan Bradl, zatímco v kvalifikaci dobře jezdící Scott Redding byl ve Warm Upu na 35. místě.

 

250cc

Fin Mika Kallio zajel ve Warm Upu nejrychlejší kolo 1:49,454, se kterým nejenže zvítězil, ale i porazil svého týmového kolegu Aoyamu o 1,3 sekundy. Nejlepším z domácích borců byl třetí Aleix Espargaro, zatímco nejlepším z domácích hvězd kvalifikace (Bautista, Barbera, Denon) byl až na 13. místě Alvaro Bautista. Skvěle se ve warm upu prezentovali naši borci. Lukáš Pešek zajel čas 1:51,508 a skončil na celkovém šestém místě, Karel Abraham byl pouze o 0,277 sekundy pomalejší a znamenalo to pro něj sedmé místo ve warm upu.

 

MotoGP

Nejrychlejším jezdcem třídy MotoGP se v ranním tréninku stal Ital Valentino Rossi, který tak ukázal, že práce, kterou jeho tým včera po kvalifikaci sliboval, měla správný směr a především i cíl. Na druhém místě za Rossim skončil Colin Edwards, třetí trénoval vítěz kvalifikace Casey Stoner. Domácí hrdina Daniel Pedrosa ve warm upu zcela propadl, když zaznamenal až 13. místo.

 

 

 

Další články sekce