KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

WSBK USA 1. kvalifikace

Foto: Ducati Corse
WSBK USA  1. kvalifikace
31.05.2008
 

Okruh Miller Motorsports Park je svědkem dalšího závodu Mistrovství světa Superbike.

Nejlépe vstoupil do šestého závodu této sezony Australan Troy Bayliss, který na novém okruhu zajel čas 1:49,394 a porazil tak svého krajana Troye Corsera o 0,242 sekundy. Třetí skončil nováček šampionátu Carlos Checa, ale již na čtvrtém místě se opět skvěle prezentoval náš Jakub Smrž, jenž za Baylissem zaostal pouze o 0,364 sekundy.

 

WSBK USA – 1. kvalifikace

  1.- Troy Bayliss (AUS-Ducati) 1:49,394

  2.- Troy Corser (AUS-Yamaha) +0,242

  3.- Carlos Checa (SPA-Honda) +0,338

  4.- Jakub Smrž (CZE-Ducati) +0,364

  5.- Michel Fabrizio (ITA-Ducati) +0,478

  6.- Fonsi Nieto (SPA-Suzuki) +0,501

  7.- Yukio Kagayama (JPN-Suzuki) +0,741

  8.- Ruben Xaus (SPA-Ducati) +0,836

  9.- Ayrton Badovini (ITA-Kawasaki) +0,875

10.- Noriyuki Haga (JPN-Yamaha) +0,955

 

„Jsem rád, že můžeme jet konečně závody superbiků v Americe. Naposledy jsem startoval v USA ještě jako jezdec Grand Prix. Ale je trochu škoda, že nemůžeme jet v Laguna Seca. Tu trať totiž znám a mám ji rád. Tento okruh je ale také okay. Trochu mně dle „layoutu“ připomíná Katar, dle povrchu pak Misano. Ale časy zde jsou od začátku hodně rychlé“, řekl muž z provizorního Pole Position, dvojnásobný mistr světa a suverénně vedoucí muž šampionátu Australan Troy Bayliss, tovární jezdec Ducati.

"Okruh není těžký, bike se dá celkem snadno řídit. Ovšem výkon motoru je negativně ovlivněn nadmořskou výškou, moje Yamaha se cítí jako nějaká 600 ccm", říkal zkušený Troy Corser z Austrálie, který skončil v úvodní kvalifikaci na skvělém druhém místě.. 
 

Španěl Carlos Checa (třetí po první kvalifikaci) : „Trať je okay a také pneumatiky pracují dobře. Rozumím výběru pneumatik a tak dobře vím, které jsou ty nejlepší. Dávám si pozor především na „balanci“ motocyklu. Na této trati jsou totiž některé těžké úseky, na které je třeba se pořádně koncentrovat. A důležité to bude hlavně při Superpole, když rozhoduje každá setinka.“, komentoval jezdec týmu Ten Kate HannSpree Honda první den tréninku na úplně nové (ale pro všechny jezdce) trati.

Hodně zklamaný a také naštvaný byl po 15. místě Němec Max Neukirchner: „Kdyby se mi to stalo vloni – tedy tak špatný tréninkový výsledek, tak bych všechny v boxu seřval. Letos jsem jiný, zuřit nepomůže. Musíme najít, kde je problém, a co se dá zlepšit. A já vím, kde je problém, takže jsem přesvědčen, že mohu Superpole vyhrát ! Po prvním volném tréninku jsme změnili geometrii podvozku, bohužel opačným směrem.”, řekl vítěz z Monzy, tovární jezdec Suzuki.

 

 

Další články sekce